تور کربلا زمینی هوایی از تهران

🟢🔴 اطلاعیه مهم علم سبز 🔴🟢

✔️ اعزام تور های هوایی و زمینی کربلا از تهران می‌باشد.

جهت دانلود قرارداد تور کربلا و دریافت لیست شبکه های اجتماعی لطفا کلمه علم سبز را به شماره 10008590 پیامک کنید.

4.650.000

17.490.000

12.650.000

14.290.000

12.550.000

14.290.000

12.650.000

14.290.000

6.050.000

14.290.000

14.290.000

14.290.000

14.480.000

14.930.000

14.930.000

15.460.000

23.480.000

23.480.000

15.470.000

15.470.000

15.470.000

15.470.000

15.970.000

 • نکات مهم جهت ثبت نام تور کربلا

کنترل گذرنامه و ممانعت خروج از کشور و عوارض ورود به عراق به عهده زائر گرامی می‌باشد.

حضور مسافرین ۳ ساعت قبل از حرکت در فرودگاه امام خمینی( ره)، ترمینال سلام الزامی می‌باشد .

هرگونه ممنوع الخروجی به عهده زائر می باشد و به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

مسیرحرکت تورهای زمینی به شکل زیر می‌باشد و زائرین عزیز می‌توانند درمسیر هم با هماهنگی سوار اتوبوس شوند.
تهران ، میدان آزادی ، اتوبان تهران ساوه ، اتوبان همدان ، کرمانشاه ، ایلام ، مرز مهران

در صورت جا ماندن از پرواز به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

در صورت جا ندادن هتل‌های موردنظر، هتل مشابه جایگزین میگردد. برای رزرو قطعی لطفا در ایتا به شماره 09190893907  پیام دهید.

✅ برای بررسی هتل راهب نجف و هتل هالیدی و کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تصاویر اینجا کلیک کنید :
نکات مهم جهت ثبت نام تور هوایی و زمینی کربلا و نجف :

قیمت تور کربلا تهران

قیمت تور کربلا تهران

تور کربلا تهران برای عاشقان اهل بیت فرصتی برای تزکیه روح و نفس است. سفر زیارتی کربلا برای افراد مختلف می‌تواند دستاوردهای روحی، معنوی و جسمی به همراه داشته باشد. در تور کربلا آرامش فوق العاده نصیب زائران می‌گردد.

از زمان شهادت امام حسین(ع) و یاران ایشان زائران زیادی برای زیارت مرقد مطهر به کربلا سفر می‌کنند. با گذشت زمان و فراهم شدن امکانات بیشتر در شهر کربلا و همچنین راه اندازی تورهای کربلا توسط شرکت های زیارتی باعث شد تا مردم راحت تر به این منطقه سفر کنند.

در بین انبوه مراکز زیارتی که خدمات تور کربلا و نجف را ارائه می‌کنند، کدامیک را انتخاب کنیم؟ تور کربلا تهران کدام مرکز بهترین خدمات را ارائه می‌کند؟ هزینه کدام یک از تورهای کربلا مناسب تر است؟  چگونه می‌توان در تورهوایی کربلا ثبت نام کرد؟

این ها تنها بخشی از سوالات و ابهامات ایجاد شده در ذهن مردم برای حضور پیدا کردن در کاروان کربلا می‌باشند. اگر شما هم با این سوالات مواجه شده اید، اکیدا توصیه می‌شود در ادامه‌ی متن ما را همراهی کنید.

۴ نکته در مورد تور کربلا تهران که باید بدانید 

۴ نکته در مورد تور کربلا تهران که باید بدانید :

حضور داشتن در تور کربلا تهران در صورتی که با توجه به چند نکته‌ی مهم انجام گیرد، می‌تواند به خاطره انگیزترین سفر عمر شما تبدیل گردد. اگر به دنبال یک سفر زیارتی بدون دغدغه و نگرانی هستید، باید این ۴ نکته را بدانید. و در انجام هرچه بهتر آن تلاش کنید. در ادامه این ۴ نکته‌ی مهم را ذکر نموده ایم:

 1. انتخاب مرکز زیارتی معتبر
 2. تعیین بودجه و شرایط مالی
 3. توجه به توصیه های مدیر کاروان و قوانین عراق
 4. داشتن نظم و تهیه مدارک مورد نیاز سفر

انتخاب مرکز زیارتی معتبر برای سفر به کربلا 

انتخاب مرکز زیارتی معتبر

اولین و مهم ترین قدم شما برای عضویت در تور زمینی کربلا، انتخاب یک شرکت زیارتی است. در واقع بین انبوه شرکت ها و مراکز کوچک و بزرگ که در حیطه خدمات گردشگری و زیارتی فعالیت می‌نمایند، باید یکی را انتخاب کنید.

در انتخاب بهترین مجری تور کربلا تهران باید چندین موضوع مهم را حتما در نظر بگیرید. اصلی ترین موضوع اعتبار شرکت و قانونی بودن خدمات آن است. پیش از آن که در تورهای زیارتی و گردشگری مراکز و شرکت ها ثبت نام نمایید، باید از معتبر بودن آن اطمینان حاصل کنید.

 شرکت زیارتی علم سبز یکی از معتبرترین و قابل اطمینان ترین مراکز مجری انواع تور کربلا در سطح استان تهران است.

 همچنین شایان ذکر است که تجربه و سابقه کاری یک مرکز زیارتی هم می‌تواند موضوع مهمی در اجرای هرچه بهتر خدمات تور زیارتی کربلا به حساب آید. کادر شرکت زیارتی علم سبز چندین سال به طور مداوم در این زمینه فعالیت نموده اند. و می‌توانند در راهنمایی و مشاوره به زائران نظرات قابل اطمینانی را ارائه دهند.

تعیین بودجه و شرایط مالی سفر به کربلا

تعیین بودجه و شرایط مالی سفر به کربلا

تور کربلا تهران با هزینه ها و قیمت های متنوعی اجرا می‌گردد. برای آن که بتوانید راحت تر در یکی از این تور زیارتی ثبت نام نمایید، بهتر است میزان بودجه خود را در نظر بگیرید.

در حقیقت زمانی که به صورت کاملا شفاف بودجه خود را برای سفر کربلا تعیین می‌کنید، راحت تر می‌توانید تور کربلا مناسب با شرایط خود را انتخاب نمایید.

البته شایان ذکر است که برخی مراکز از جمله شرکت زیارتی علم سبز در طرح های اقساطی خود می‌توانند به تعداد بیشتری از زائران خدمات رسانی کنند. یعنی حتی با شرایط مالی ضعیف هم می‌توانید به صورت قسطی به زیارت کربلا بروید.

توجه به توصیه های رئیس کاروان و قوانین عراق

توجه به توصیه های رئیس کاروان و قوانین عراق

اگر می‌خواهید در سفر تور کربلا هوایی نوروز ۱۴۰۲ با مشکل خاصی مواجه نشوید، باید نسبت به هر آنچه توسط ریاست و مسئولان تور توصیه می‌کنند توجه کافی داشته باشید.

این افراد آشنایی کامل با شرایط و قوانین حاکم در کشور عراق دارند. بنابراین می‌توانند راجع به موضوعات مختلف در سفر کربلا به شما کمک کنند.

برای مثال زمانی که توصیه می‌شود پول نقد به میزان زیاد با خود در کربلا حمل نکنید، به دلیل مسائل امنیتی می‌باشد. و یا اینکه در کشور عراق حساسیت های زیادی راجع به قرص ها و داروهای مختلف وجود دارد. و شما به عنوان زائر نباید با حمل این وسایل باعث اذیت شدن خود و هم کاروانی ها شوید.

در واقع باید حتما به تمام توصیه های ارائه شده توسط مسئولان کاروان دقت بالایی داشته باشید. رعایت توصیه ها و نکات مربوط به کشور عراق می‌تواند در خوشایندتر شدن سفر کربلا نقش بسزایی داشته باشد.

داشتن نظم و تهیه مدارک مورد نیاز سفر

داشتن نظم و تهیه مدارک مورد نیاز سفر

اگر به دنبال لذت بردن از سفر کربلا هستید، باید همراه با کاروان کربلا زمینی به کارهای خود نظم دهید. تهیه به موقع مدارک و نظم بالا می‌تواند به شما کمک کند تا سفر خوشی را تجربه کنید.

بسیاری از کاروان ها از جمله کاروان کربلا هوایی شرکت زیارتی علم سبز با زمان بندی و برنامه ریزی دقیق تلاش می‌کنند تا بهترین و خاطره انگیز ترین دقایق را برای تمام اعضای تور ارمغان آورند.

بهتر است برای رفاه حال خود راجع به تهیه تمام مدارک مورد نیاز برای سفر کربلا سوالات خود را با کادر شرکت زیارتی علم سبز درمیان بگذارید.

موقعیت جغرافیایی کربلا

موقعیت جغرافیایی کربلا

شهر کربلا به عنوان پر رفت و آمد ترین منطقه در کشور عراق شناخته می‌شود. موقعیت جغرافیایی کربلا در فاصله ای حدود ۱۰۰ کیلومتری پایتخت عراق واقع شده است. این شهر از آنجا که در فاصله کمی از رود فرات قرار گرفته، شهر حاصل خیز و سرسبزی برای اهالی آن منطقه می‌باشد.

عراق یکی از کشورهای همسایه ایران است که سالانه پذیرای تعداد زیادی از زائران ایرانی می‌باشد.

کمتر کسی در دنیا وجود دارد که داستان واقعه‌ی کربلا را نشنیده باشد. تمام اتفاقات و وقایع این حادثه‌ی عظیم در شهر کربلا و اطراف آن رخ داده است. موقعیت جغرافیایی این شهر زیارتی به نحوی است که فاصله کمی با شهر نجف و مرقد مطهر حضرت علی(ع) دارد. به همین دلیل هم در تور کربلا تهران از شهر نجف هم دیدن می‌کنند.

موقعیت جغرافیایی کربلا فاصله‌ی زیادی با ایران ندارد. از این رو در هر سال تور کربلا تهران به صورت زمینی و هوایی انجام می‌گیرد. و زائران می‌توانند برای حضور یافتن در جوار مرقد مطهر امام حسین(ع) و همچنین حضرت عباس(ع) از این تورها و کاروان های زیارتی استفاده نمایند.

دانستن موقعیت جغرافیایی کربلا برای تمام کسانی که با تور کربلا تهران به این منطقه سفر می‌کنند، واجب است. حتی برخی افراد که بدون استفاده از تور و به طور شخصی به سمت کربلا حرکت می‌کنند، باید موقعیت کربلا را بشناسند.

تور کربلا تهران به عنوان یکی از پرجمعیت ترین تورهای گردشگری برای رساندن عاشقان اهل بیت و نوه‌ی پیامبر اسلام(ص) راه اندازی می‌گردد.

برای آن که بتوانید در موقعیت جغرافیایی کربلا قرار بگیرید، می‌توان از بین تورهای زمینی و هوایی کربلا یکی را انتخاب کرد. فاصله موقعیت جغرافیایی کربلا با ایران باعث ایجاد اختلاف زمانی بین این دو کشور شده است.

واحد پول کشور عراق چیست؟

واحد پول کشور عراق چیست؟

در تور کربلا تهران چه نوع ارز را باید به همراه داشت؟ واحد پول شهر کربلا چیست؟ برای خرید سوغاتی و مواد خوراکی در کربلا از چه پولی باید استفاده کرد؟

 واحد پول کشور عراق و شهر کربلا دینار است. این امر یعنی اهالی این شهر با واحد پول دینار اجناس مورد نیاز خود را تهیه می‌کنند.

هنگامی که زائران به صورت شخصی و یا با کمک تورهای گردشگری به کربلا سفر می‌کنند هم باید با این واحد پول آشنایی کافی داشته باشند. در واقع اگرچه هزینه اقامت و تغذیه مسافران در کاروان های زیارتی پیش از سفر از آن ها اخذ می‌گردد. اما، برای موارد مختلف ممکن است نیاز به استفاده از پول داشته باشند.

و همچنین زائران باید پیش از آن که به کربلا وارد شوند، نسبت به تبدیل پول خود اقدام کرده باشند. برای مثال زائران ایرانی که با تور کربلا اسلامشهر به سمت این دیار راهی می‌شوند، باید پول خود را از واحد تومان به دینار تبدیل نمایند.

این موضوع باعث می‌شود که در کربلا با مشکل خاصی مواجه نشوند. و به راحتی بتوانند هر آنچه نیاز دارند را برای سوغاتی خریداری کنند.

همچنین شایان ذکر است تمام زائران تور کربلا تهران می‌توانند سوالات خود در مورد تبدیل ارز به دینار را از کارشناسان شرکت زیارتی علم سبز بپرسند. و با آگاهی کافی نسبت به تهیه دینار اقدام نمایند.جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تور های کربلا با ما تماس بگیرید.

جاهای دیدنی در تور کربلا تهران

جاهای دیدنی در تور کربلا تهران

آیا می‌دانید در تور کربلا تهران از چه جاهایی دیدن می‌کنند؟ با جاذبه های دیدنی شهر کربلا و دیگر شهرهای عراق آشنایی دارید؟

برخی افراد تصور می‌کنند در تور کربلا تهران فقط زائران را به دیدن حرم امام سوم شیعیان(ع) و حضرت ابوالفضل می‌برند. در صورتی که در این تورهای زیارتی معمولا از چندین نمونه از مکان های دیدنی کربلا نیز دیدن می‌کنند.

برای تصمیم گیری پیرامون دیدن مکان های دیدنی در تور کربلا تهران لازم است حتما هماهنگی های لازم توسط مسئولان و ریاست تور انجام گیرد.

اگر شما هم می‌خواهید بدانید در تور کربلا تهران چه می‌گذرد و از کدام مکان های گردشگری و زیارتی دیدن می‌کنند، اطلاعات این بخش از مقاله را از دست ندهید.

از مهم ترین مکان ها و جاذبه های دیدنی کربلا بعد از بین الحرمین می‌توان موارد زیر را نام برد:

 •       کف العباس
 •       مسجد سهله
 •       تل زینبیه
 •       مزار طفلان مسلم
 •       نهر علقمه
 •       مقام امام صادق(ع)

کف العباس

کف العباس

محل قطع شدن دستان مبارک حضرت ابوالفضل(ع) می‌باشد. برای بزرگداشت این اتفاق دو قبه در ورودی و نیز داخل بازار کربلا ایجاد شده است. در تور کربلا تهران اغلب از این منطقه دیدن می‌کنند. وجود فاصله به دلیل قطع شدن جداگانه و با فاصله‌ی دستان این امام بزرگوار است. گنبد و قبه آن به حالتی آماده شده در روبروی حرم این امام عزیز قرار گیرد.

مسجد سهله

مسجد سهله

شاید شما هم نام مسجد سهله را به عنوان یکی از مکان های دیدنی تور کربلا تهران شنیده باشید. این مسجد که با نام های دیگری همچون عبد القیس، بنی ظفر و سهیل هم شناخته می‌شود، جزو اصلی ترین مساجد تمام شیعیان به حساب می‌آید.

در روایت ها ذکر شده که امام زمان(عج) پس از ظهور خود در این مسجد سکونت خواهند داشت. و نیز به بررسی وضعیت مردم مختلف رسیدگی خواهند کرد. کمتر کسی از شیعیان وجود دارد که نام مسجد سهله را نشنیده باشد.

تل زینبیه

تل زینبیه

در ورودی باب الشهدا حرم حضرت اباعبدالله(ع) یک تپه خاکی یا همان تل وجود دارد. این محدوده با نام تل زینبیه برای تمام اهالی و همچنین زائران شناخته می‌شود. دلیل این نامگذاری مربوط به حضور یافتن حضرت زینب(س) در این مکان می‌باشد. این تل اشراف کامل به قتلگاه امام حسین(ع) دارد. شایان ذکر است که تلاش های زیادی برای افزودن بخشی از این محدوده به حرم حضرت اباعبدالله(ع) در حال انجام می‌باشد.

مزار طفلان مسلم

مزار طفلان مسلم

اگر با تور کربلا تهران به سمت این شهر زیارتی رهسپار شوید، از مزار دو طفلان مسلم نیز دیدن خواهید کرد. ابراهیم و محمد بن مسلم نام دو فرزند پسر عموی امام حسین(ع) می‌باشد. این دو در سال ۶۱ قمری به دستور سپاهیان در آن زمان به قتل رسیدند.

نهر علقمه

نهر علقمه

نام این نهر که از رود فرات منشا می‌گیرد را در وقایع روز تاسوعای حسینی شنیده اید. این نهر در حقیقت همان جایی است که حضرت عباس(ع) برای آب آوردن به سمتش شتافته بود که با مقابله‌ی سپاه دشمن مواجه شد.

مقام امام صادق(ع)

مقام امام صادق(ع)

در تور کربلا تهران از یک بنای خاصی دیدن می‌شود که مقام امام صادق نام دارد. این بنا در حقیقت بازسازی شده از یک باغ می‌باشد که امام صادق (ع) در زمان قدیم هنگام زیارت جد بزرگوار خود در آن استراحت می‌کرده است.

تور کربلا تهران بهترین سفر زیارتی شیعیان

همه ما ایرانی‌ها ارادت خاصی به امام حسین علیه السلام داریم و زیارت حرم این حضرت را از واجبات برنامه‌های سفر‌های زیارتی خود قرار می‌دهیم. خوشبختانه امروزه سفر‌های زمینی و هوایی زیادی به کربلا انجام می‌شود، تا دوستداران ارباب بتوانند موفق به زیارت حرم مقدس ایشان گردند. تهران به دلیل مرکزیت کشور پرواز‌های بیشتری را به کربلا دارد. بنابراین شما به راحتی می‌توانید هر زمان که دلتان هوای زیارت کرد، از طریق تور کربلا تهران به دیدار حرم آقا امام حسین علیه السلام بروید. اگر شما نیز از محبان این حضرت هستید و قصد دارید از شرایط و قیمت تور کربلا هوایی از تهران اطلاع پیدا کنید، حتما تا انتهای متن همراه ما بمانید.

تور کربلا زمینی از تهران بهتر است یا هوایی؟

تور کربلا و نجف از تهران بعد از مشهد مقدس یکی از پر‌تقاضا‌ترین سفر‌های زیارتی ایرانی‌ها محسوب می‌شود. خو گرفتن با عزاداری حسینی از کودکی در زندگی همه ما ریشه دوانده است. همین موضوع نیز باعث شده دلمان بخواهد حداقل یکبار به زیارت و پابوس حرم این حضرت برویم.

انتخاب اینکه تور کربلازمینی از تهران را انتخاب کنید یا تور کربلا هوایی از تهران، به عوامل مختلفی بررسی دارد که در ادامه به مقایسه این دو می‌پردازیم. اما بهتر است بدانید که سفر در هر دو حالت به صورت کاملا امن می‌باشد و تنها کافی است شما با توجه به مواردی که در ادامه بیان می‌کنیم نوع مسافرت تان را انتخاب نمایید.

 • در تورهوایی کربلا از تهران شما تنها بعد از یک ساعت و نیم پرواز به بغداد می‌رسید و می‌توانید به زیارت حرم امام حسین علیه السلام بروید.
 • هزینه تور کربلا زمینی از تهران کمتر از قیمت تور کربلا هوایی از تهران می‌باشد. بنابراین اگر هزینه برایتان مهم است می‌توانید سفر زمینی به کربلا را انتخاب نمایید.
 • برای سفر با تور کربلا هوایی از تهران مجبورید در تاریخ‌هایی که پرواز به بغداد وجود دارد سفرتان را محدود کنید. اما در سفر زمینی به کربلا می‌توانید با کمک تور‌های گردشگری هر زمان که خواستید سفرتان را آغاز نمایید.
 • اگر سن‌تان بالاست و یا امکان نشستن برای طولانی مدت را ندارید، بهتر است تور زیارتی کربلا هوایی از تهران را انتخاب کنید. به این صورت می‌توانید با طی کردن زمان کمتر برای رسیدن به کربلا، بهتر به زیارت بپردازید.

عوامل موثر بر قیمت تور کربلا تهران

عوامل موثر بر قیمت تور کربلا تهران

هزینه تور کربلا تهران شما بسته به اینکه تور خود را زمینی انتخاب کنید و یا هوایی و یا چه مدت بخواهید در این سفر زیارتی بمانید متفاوت است. به طور کلی تور کربلا از تهران طبق تعرفه سازمان زیارتی کشور تعیین می‌شود. اما عوامل مختلفی می‌تواند بر روی قیمت تور کربلا تهران تاثیر گذار است. از جمله این موارد عبارتند از:

 •  نوع سفر زیارتی 

ابتدا مشخص کنید که می‌خواهید از تور زیارتی کربلا هوایی از تهران استفاده کنید یا زمینی. این موضوع بیشترین تاثیر را برای هزینه سفر تور کربلا تهران دارد. همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، قیمت تور هوایی کربلا ۱۴۰۱ از تهران بالاتر از تور زمینی می‌باشد.

 • هتل مورد اقامت

موضوع بعدی که بر روی قیمت تور کربلا از تهران تاثیر دارد محل اقامت شما می‌باشد. شما در کربلا انتظار هتل‌های خیلی لوکس را نباید داشته باشید. ولی مهمان‌خانه‌ها و یا هتل‌هایی که در این شهر وجود دارند، نیز بسته به موقعیت مکانی، دسترسی به حرمین و امکانات هتل دارای قیمت‌های متفاوتی می‌باشند. بنابراین با توجه به موقعیت و امکانات هتل قیمت تور کربلاتهران متفاوت از هم می‌شود.

 • مدت زمان اقامت در کربلا

 مدت اقامت شما در کربلا نیز بر روی قیمت تور کربلا تهران تاثیر گذار است. هرچه مدت زمان بیشتری در این سفر باشید، باید هزینه بیشتری را برای اقامت بپردازید. بنابراین هزینه تور کربلا از تهران شما نیز بیشتر خواهد شد.

زمان تورکربلا تهران

مانند تمامی‌سفر‌های دیگر، زمانی که تقاضا برای سفر بالاتر رود، شما مجبور می‌شوید هزینه بیشتری بابت سفر بپردازید. حتی ممکن است مجبور شوید از شرایط تور لحظه آخری کربلا از تهران استفاده کنید. بنابراین در زمان‌هایی مثل: ایام محرم و صفر که تور کربلا تهران به بیشترین میزان تقاضای خود می‌رسد، ممکن است هزینه بیشتری بپردازید.

شرکت زیارتی علم سبز در استان تهران، شهرستان رباط کریم، چهارراه مصلی، مجتمع سعادتمندی ، بالای بانک سپه، طبقه ۱، واحد ۳۲ قرار دارد و شروع حرکت تور های زمینی از همین منطقه و تور های هوایی از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) می‌باشد.

چگونه ویزا و پاسپورت سفر کربلا را برای تور کربلا تهران تهیه کنیم؟

چگونه ویزا و پاسپورت سفر کربلا را برای تورکربلا تهران تهیه کنیم؟

همانطور که می‌دانید ویزا و پاسپورت یکی از لازمه‌های سفر به کربلا می‌باشد. و اما در این قسمت قصد داریم بگوییم که چگونه می‌توان ویزا و پاسپورت  را تهیه کرد؟
در ارتباط با ویزا باید بگوییم که ویزاهای کشور عراق به دو دسته‌ی ویزای انفرادی و ویزای گروهی تقسیم می‌شوند. در صورتی که قصد سفر به صورت انفرادی به کربلا را داشته باشید می‌بایست خودتان اقدام به تهیه‌ی ویزا نمایید. و اما در صورتی که اقدام به ثبت نام تور کربلا تهران در مجموعه‌ی علمسبز نمایید دیگر لازم نیست به صورت تکی ویزا دریافت کنید. در این صورت وظیفه‌ی اخذ ویزا دیگر بر عهده‌ی شما نخواهد بود وظیفه‌ی مسئول کاروان می‌باشد. این موضوع نیز یکی از مزایای سفر به همراه تور کربلا است.

برای اخذ ویزا مسئول کاروان می‌بایست مدارک اعضای کاروان را جمع آوری کرده و اقدام به اخذ ویزا از شرکت سماح نمایند. سفارت عراق تمامی مدارک کاروان را بررسی کرده و در صورت کامل بودن ویزای گروهی را صادر می‌کند. لازم به ذکر است در صورت وجود هرگونه نقص در مدارک حتی یکی از اعضای تور کربلا تهران ویزای گروهی صادر نخواهد شد.
و اما همانطور که میدانید یکی از مدارک مهمی که می‌بایست برای ثبت نام تحویل شرکت زیارتی علم سبز دهید پاسپورت است. پاسپورت یکی از مهم‌ترین اسناد هویتی است که حتما باید برای سفر های زیارتی و تفریحی به همراه داشته باشید.

راهنمای جامع دریافت پاسپورت

در صورتی که از قبل اقدام به تهیه پاسپورت کرده باشید؛ قبل از سفر به کربلا لازم است اعتبار پاسپورت خود را بررسی کنید. برای سفرهای خارجی پاسپورتتان می‌بایست حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد. لازم به ذکر است برای تمدید اعتبار پاسپورت می‌بایست به مراکز پلیس +۱۰ مراجعه کنید.
در صورتی که تا به حال اقدام به دریافت پاسپورت نکرده‌اید نیز باید با مراجعه به مراکز پلیس +۱۰ درخواست خود را ثبت نمایید. مدارک لازم برای تهیه پاسپورت شامل مواردی همچون: عکس ۶*۴، اصل شناسنامه، اصل کارت ملی، اجازه‌نامه‌ی کتبی برای دختران زیر ۱۸ سال از طرف پدر و خانم‌های متاهل از طرف همسر می‌باشد. توجه داشته باشید عکس‌های ۶*۴ برای گذرنامه باید جدید باشند، پس زمینه ی سفید داشته باشند، با حجاب کامل و بدون هیچگونه آرایش و زیورآلات باشد.
پس از اینکه درخواست گذرنامه‌ی خود را در مراکز پلیس +۱۰ ثبت کردید می بایست منتظر باشید تا پاسپورتتان را درب منزل تحویل بگیرید . سپس اقدام به ثبت نام در تور کربلا تهران نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ی ثبت نام و برنامه تور های زیارتی علم سبز با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

تور کربلا تهران ارزان یا گران؟

تور کربلا تهران ارزان یا گران؟

هزینه تور کربلا تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله تعداد روزهای اقامت، کیفیت هتل، کلاس پروازی و خدمات ارائه شده در تور. برای مثال، اگر توری با تعداد روزهای اقامت بیشتر و هتل های با کیفیت بالا و خدمات بیشتر را انتخاب کنید، قیمت تور بالاتر خواهد بود.

همچنین، قیمت تور کربلا تهران ممکن است بسته به خدمات هر آژانس مسافرتی متفاوت باشد. برای مثال برخی آژانس‌های مسافرتی ممکن است قیمت‌های پایین‌تری برای تور کربلا ارائه کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است قیمت‌های بالاتری داشته باشند، که البته نوع خدمت رسانی و اجرای تور تعیین کننده خواهد بود.

بنابراین، برای مقایسه قیمت تور کربلا تهران در آژانس‌های مختلف، بهتر است با چندین آژانس مسافرتی تماس بگیرید و قیمت‌های آن‌ها را مقایسه کنید. همچنین، می‌توانید از وب سایت‌های مختلف آژانس‌های مسافرتی نیز استفاده کنید و قیمت‌های آن‌ها را مقایسه کنید.

هزینه های تور کربلا تهران

هزینه های تور کربلا تهران

هزینه‌های جانبی حضور در تور کربلا تهران ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. ویزا: برای ورود به عراق و شرکت در تور کربلا، نیاز به گرفتن ویزا دارید که هزینه‌ای جداگانه دارد.
 2. بیمه مسافرتی: برای پوشش هزینه‌های درمانی و بیمارستانی در طول سفر، توصیه می‌شود بیمه مسافرتی بخرید.
 3. خرید لوازم ضروری: ممکن است نیاز به خرید لوازم ضروری مانند پوشاک و کفش جدید، مواد غذایی و محصولات بهداشتی داشته باشید.
 4. خرید هدایا: برای خانواده و دوستان خود، ممکن است نیاز به خرید هدایای خاص داشته باشید.
 5. هزینه‌های حمل و نقل: برای حضور در مکان‌های مختلف، ممکن است نیاز به تاکسی و وسایل حمل و نقل دیگری داشته باشید.
 6. هزینه‌های گردشگری: در طول تور، ممکن است بخواهید به جاذبه‌های گردشگری شهر نجف و کربلا بپردازید یا در محل های مختلف خرید کنید که هزینه‌های جانبی بیشتری برای شما به همراه دارد.
 7. مصارف شخصی: برای هزینه های شخصی مانند تلفن همراه، اینترنت، خرید کتاب و هزینه‌های دیگر ممکن است نیاز داشته باشید.

بهترین زمان شرکت در تور کربلا تهران

بهترین زمان شرکت در تور کربلا تهران

سفر به  کربلا در هر روز از سال، برای شیعیان و دوستداران امام حسین(ع)، حس و حال معنوی خاص خود را دارد. بنابراین انتخاب بهترین زمان شرکت در تور کربلا تهران وابسته به شرایط و وضعیت هر فرد تعیین می‌شود.

بطور کلی ماه محرم و بخصوص روز شهادت حضرت اباعبدالله(ع)، می‌تواند بهترین زمان برای حضور در تور کربلا تهران باشد. اربعین حسینی هم یکی دیگر از خاص‌ترین روزهایی است که می‌توانید در کربلا حضور پیدا کنید.

اعیاد مذهبی مثل ولادت امام حسین(ع)، ولادت حضرت عباس(ع)، عید فطر، عید قربان ، عید غدیر و روزعرفه نیز از پرطرفدارترینزمان‌ها برای سفر به کربلا باشند.

هر زمان که قصد ثبت نام در تور کربلا تهران دارید، باید به وضعیت دما و شرایط آب و هوایی عراق توجه کافی داشته باشید. آب و هوای گرم و خشک و بیابانی یکی از مهم‌ترین معضلات زائران بین الحرمین است. شهر کربلا و نجف در تابستان بسیار گرم هستند. بنابراین اگر توانایی تحمل هوای خیلی گرم ندارید، توصیه می‌شود هیچ وقت فصل تابستان را برای شرکت در تور کربلا تهران انتخاب نفرمایید.

 

قیمت تور کربلا تهران در عید قربان ۱۴۰۲

قیمت تور کربلا تهران در عید قربان ۱۴۰۲

هزینه ثبت نام در تور کربلا تهران در عید قربان ۱۴۰۲ بر اساس ملاک‌های مختلفی تعیین می‌شود. برای مثال زمانی که بخواهید اعیاد خاص مثل عید قربان و عید غدیر را در کربلا بگذرانید، باید حداقل یک ماه قبل در علم سبز پیش ثبت نام انجام دهید. استقبال زیاد از تور کربلا تهران در این ایام باعث پر شدن سریع ظرفیت تور کربلا می‌شود. پس اگر می‌خواهید جشن‌های مذهبی مثل عید قربان را در کربلا بگذرانید، بهتر است حتما از حالا به فکر ثبت نام باشید.

قیمت تور کربلا تهران در ماه محرم ۱۴۰۲ به نوع تور، مدت زمان تور، کیفیت خدمات ارائه شده و همچنین نوع شرکت مسافربری و معتبر بودن آن وابسته است. اگر به دنبال ثبت نام در ارزان ترین تور کربلا تهران هستید، می‌توانید از خدمات شرکت زیارتی علم سبز استفاده نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تورهای کربلا ، نحوه‌ی ثبت‌نام و برنامه تور‌های زیارتی علم‌‌سبز با ما تماس بگیرید.

18 پاسخ

  1. سلام بله پنجاه درصد نقد الباقی ۴فقره چک صیادی ، برای اطلاعات بیشتر لطفا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما راهنماییتون کنن

 1. سلام
  بنده در یکی از تورهای هوایی کربلا شرکت علم سبز به همراه خانواده شرکت کردم تور ۷ آبان ماه ۱۴۰۱ .تغذیه و اسکان در هتل کربلا و نجف خوب بود به نظرم مدیر کاروان و مداح میتونستند وقت بیشتری برای زیارت دوره ها در نظر بگیرند تا بیشتر زائران بتونند استفاده کنند
  در کل خوب بود

 2. سلام
  خواهشمند است راهنمائی بفرمائید کسانیکه قصد ثبت نام کربلا (هوائی) دارند و مربوط به استان تهران نیستند نحوه ثبت نام و هماهنگی جهت ارسال مدارک و واریز هزینه به چه صورت خواهد بود؟

  1. سلام
   جهت تسهیل ثبت نام کربلا مسافرینی که در تهران نیستند می توانند با ارسال عکس واضح گذرنامه خود در واتس اپ یا ایتا به شماره ۰۹۱۲۷۶۵۲۳۹۱(سید حسین الحسینی) ثبت نام خود را انجام دهند.

 3. سلام خسته نباشید، امکان ثبت نام اینترنتی تور کربلا تهران وجود دارد؟ و اینکه از چند روز قبل از تاریخ سفر باید برای ثبت نام اقدام کنیم؟

  1. سلام ممنون
   بله.شما می تونید در سایت علم سبز به صورت آنلاین ثبت نام تور کربلا تهران را انجام دهید.
   حداقل یک هفته تا ده روز قبل از سفر ثبت نام خودتون را انجام دهید.

  1. سلام.
   تورهوایی کربلا هر روز توسط شرکت زیارتی علم سبز اجرا میشود از مبدا تهران ،فرودگاه امام خمینی ،ترمینال سلام

 4. با سلام وعرض ادب
  فرزند چهار ساله دارم لطفا بفرمائید هزینه برای کربلا چقدر است جمعا ۳ نفر هستیم زن وشوهر ویک فرزند چهار ساله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *