ارزان ترین تور کربلا هوایی نوروز ۱۴۰۲

🟢🔴 اطلاعیه مهم علم سبز 🔴🟢

✔️ اعزام تور های هوایی و زمینی کربلا از تهران می‌باشد.

جهت دانلود قرارداد تور کربلا و دریافت لیست شبکه های اجتماعی لطفا کلمه علم سبز را به شماره 10008590 پیامک کنید.

4.650.000

17.490.000

12.650.000

14.290.000

12.550.000

14.290.000

12.650.000

14.290.000

6.050.000

14.290.000

14.290.000

14.290.000

14.480.000

14.930.000

14.930.000

15.460.000

23.480.000

23.480.000

15.470.000

15.470.000

15.470.000

15.470.000

15.970.000

  • نکات مهم جهت ثبت نام تور کربلا

کنترل گذرنامه و ممانعت خروج از کشور و عوارض ورود به عراق به عهده زائر گرامی می‌باشد.

حضور مسافرین ۳ ساعت قبل از حرکت در فرودگاه امام خمینی( ره)، ترمینال سلام الزامی می‌باشد .

هرگونه ممنوع الخروجی به عهده زائر می باشد و به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

مسیرحرکت تورهای زمینی به شکل زیر می‌باشد و زائرین عزیز می‌توانند درمسیر هم با هماهنگی سوار اتوبوس شوند.
تهران ، میدان آزادی ، اتوبان تهران ساوه ، اتوبان همدان ، کرمانشاه ، ایلام ، مرز مهران

در صورت جا ماندن از پرواز به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

در صورت جا ندادن هتل‌های موردنظر، هتل مشابه جایگزین میگردد. برای رزرو قطعی لطفا در ایتا به شماره 09190893907  پیام دهید.

✅ برای بررسی هتل راهب نجف و هتل هالیدی و کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تصاویر اینجا کلیک کنید :
نکات مهم جهت ثبت نام تور هوایی و زمینی کربلا و نجف :

تور کربلا عید ۱۴۰۲

تور کربلا هوایی نوروز ۱۴۰۲ یکی از بهترین راه ها برای سفر به شهر مقدس کربلا است. شهر کربلا که یکی از مقدس ترین شهر های شیعیان است در جنوب کشور عراق و ناحیه ی غربی رود فرات واقع شده است. کربلا جایی است که همه ی شیعیان آن را با حرم مقدس امام حسین و حضرت ابوالفضل می شناسند و سفر به این شهر یکی از آرزوهای مسلمانان است.

سفر به همراه تور کربلا یکی از امن ترین و راحت ترین راه های سفر ها به کربلا است. شرکت زیارتی علم سبز یکی از بهترین مجموعه ها است که انواع و اقسام تور های کربلا را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ارائه می نماید. علم سبز دارای تور هوایی کربلا،تور زمینی کربلا و رفت هوایی برگشت زمینی می باشد. هر یک از این تور ها مزایای خود را دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با هریک ازکاروان کربلا بر روی آن کلیک نمایید. و اما در ادامه با ما همراه باشید تا با تور کربلا هوایی نوروز ۱۴۰۲ و نکات مربوط به سفر کربلا آشنا شوید.

تور کربلا نوروز 1401
تور کربلا هوایی نوروز ۱۴۰۲ یکی از بهترین راه ها برای سفر به شهر مقدس کربلا است.

معرفی شهر کربلا

همانطور که گفته شد شهر کربلا یکی از مهم ترین شهر های مسلمانان است. این شهر در ابتدا با نام های نینوا و شط الفرات شناخته می شد و تا سال ۶۱ هجری یک شهر بیابانی بود که محل عبور کاروانان بود و اما پس از رویداد کربلا و به شهادت رسیدن امام حسین و یارانش در این شهر، کربلا را با حرم امام حسین و حضرت ابوالفضل می شناسند.

 تا جایی که امروزه افراد  زیادی از کشور های مختلف برای زیارت به این شهر سفر می کنند. در کشور ایران نیز تور های زیادی مانند تور کربلا نوروز ۱۴۰۲ برگزار می شود. شاید برایتان جالب باشد که نام کربلا از کجا آمده است؟  کلمه ی کرب در این زبان به معنای نزدیک و کامه الله نیز معنای خدا را می دهد. در واقع اعتقاد آنها این بوده معنای واژه ی کربلا نزدیک خداوند است.

شاید این تعبیر درستی باشد که با سفر به کربلا و زیارت حرم امام حسین و حضرت عباس به خدا نزدیک خواهیم شد. همچنین برخی دیگر بر این باورند که واژه ی کربلا از کلمه کربله در زبان عربی که به معنای زمین نرم است گرفته شده است

شهر کربلا مساحتی معادل ۵۲۸۰۰۰ دارد و جمعیت آن نیز حدود ۷۰۰ هزار نفر می باشد. افراد ساکن در این شهر مسلمان و شیعه می باشند. این شهر یکی از ثروتمند ترین شهر های عراق می باشد و منابع درآمد افراد در این شهر از طریق زائرین اماکن متبرکه و همچنین کشاورزی به ویژه فروش خرما می باشد.

سفر به همراه تور کربلا هوایی نوروز 1401
یکی از مهم ترین مزایای تور کربلا هوایی نوروز ۱۴۰۲ صرفه جویی در زمان است. در صورتی که به صورت هوایی به کربلا سفر کنید مدت زمان کمتری در مسیر خواهید

سفر به همراه تور کربلا هوایی نوروز ۱۴۰۲

شرکت زیارتی علم سبز که در استان تهران و شهر رباط کریم قرار دارد برنامه ی تور های زیارتی و سیاحتی دارد. این شرکت برای تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ نیز تور های متنوعی  برگزار می نماید. یکی از این تورها تور کربلا هوایی نوروز ۱۴۰۲ است. کاروان کربلا هوایی مزایای زیادی نسبت به تور های زمینی دارد.

یکی از مهم ترین مزایای تور کربلا هوایی نوروز ۱۴۰۲ صرفه جویی در زمان است. در صورتی که به صورت هوایی به کربلا سفر کنید مدت زمان کمتری در مسیر خواهید بود و می توانید زمان بیشتری را در شهر کربلا به زیارت و گشت و گذار بپردازید. شما عزیزان در طول سفر به همراه تور کربلا هوایی نوروز ۱۴۰۲ به شهر های نجف، کربلا، سامرا و کاظمین سفر خواهید کرد. همچنین لازم به ذکر است امنیت سفر در تور کربلا هوایی نوروز ۱۴۰۲ بالا است.

شرکت زیارتی علم سبز با بهترین شرکت های هواپیمایی همکاری می نماید و در نتیجه سفری راحت و امن را برای شما به ارمغان خواهد آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با قیمت تور کربلا نوروز ۱۴۰۲ می توانید با ما تماس حاصل نمایید.

همچنین در صورتی که تمایل به مراجعه ی حضوری داشته باشید می توانید به صورت حضوری به شرکت زیارتی علم سبز که در شهر رباط کریم سر خیابان مصلی و مجتمع سعادتمندی واقع شده است مراجعه نمایید.

اماکن دیدنی در سفر کربلا
کربلا یکی از شهر های توریستی جهان است که همه ساله زائران زیادی به این شهر سفر می کنند.

اماکن دیدنی در سفر کربلا

کربلا یکی از شهر های توریستی جهان است که همه ساله زائران زیادی به این شهر سفر می کنند. بسیاری افراد تصور می کنند حرم امام حسین و حضرت ابوالفضل تنها مکان دیدنی در کاروان کربلا زمینی است.

در صورتی که این چنین نیست و اماکن گردشگری زیادی در این شهر وجود دارند که می توانید در طول سفر به این شهر از آنها دیدن نمایید. در این قسمت شما را با برخی از این اماکن گردشگری آشنا خواهیم کرد. اماکن دیدنی در طول سفر به همراه تور کربلا رباط کریم به شرح زیر می باشد:

حرم امام حسین امام سوم شیعیان:

بدون شک اولین مقصد تمامی مسافرین کربلا زیارت حرم امام حسین است. امام حسین در جنگ با یزید بن معاویه در تاریخ ۱۰ محرم سال ۶۱ هجری به شهادت رسید.

پس از آن این بارگاه بار ها تخریب شد اما هر بار به دست عاشقان این حضرت بازسازی و مرمت شد. امروزه نیز آرامگاه امام حسین به همراه دو فرزندشان حضرت علی اکبر و حضرت علی اصغر در این بارگاه است و مسلمانان همه ساله به زیارت این حرم می روند.  

کهف و العباس علم سبز
حضرت ابوالفضل که فرزند امام علی و ام البنین است نیز در عاشورای سال ۶۱ هجری به شهادت رسید.

حرم حضرت ابوالفضل:

حضرت ابوالفضل که فرزند امام علی و ام البنین است نیز در عاشورای سال ۶۱ هجری به شهادت رسید. آن حضرت زمانی که به منظور آوردن آب به رود علقه رفت توسط یاران یزید بن معاویه به شهادت رسید. بارگاه حضرت عباس نیز شمال شرقی حرم امام حسین قرار گرفته است.

شیعیانی که به کربلا سفر می کنند علاوه بر  حرم امام حسین به زیارت برادر بزرگوارشان حضرت ابوالفضل نیز می روند. همچنین حد فاصل حرم این دو عزیز که به بین الحرمین معروف است یکی از مقدس ترین مکان ها است که مسلمانان به زیارت آن می روند. شما عزیزان نیز در طول سفر به همراه تور کربلا هوایی نوروز ۱۴۰۲ به زیارت حرم این دو عزیز و بین الحرمین بروید.

قتلگاه امام حسین
به محلی که امام حسین در آن به شهادت رسید گودال قتلگاه می گویند.

قتلگاه امام حسین (ع):

به محلی که امام حسین در آن به شهادت رسید گودال قتلگاه می گویند. در جنوب غربی حرم آن حضرت محلی است که چهار طرف آن پنجره های فولادی دارد و زائران به زیارت آن می روند. این محل طبق روایات قتلگاه امام حسین است.

خیمه گاه امام حسین (ع):

در جنوب غربی حرم امام حسین محلی تحت عنوان خیمه گاه امام حسین قرار دارد. خیمه ی هر یک از اهل بیت با ضریحی مشخص شده است. مرکز خیمه ها خیمه ی اباعبدالله است که با چند گنبد به رنگ سبز به شکل خیمه در آمده است.

تل زینبیه
این تپه در نزدیکی مرقد امام حسین است و ارتفاع آن معادل ۵ متر می باشد.

تل زینبیه:

در زمان جنگ امام حسین و یزید، حضرت زینب برای آنکه اتفاقات میدان جنگ را نظاره کند بر روی تپه می رفت. آن تپه امروزه به تل زینبیه معروف شده است. این تپه در نزدیکی مرقد امام حسین است و ارتفاع آن معادل ۵ متر می باشد.

مقام دست راست و چپ حضرت ابوالفضل:

در قسمت شمال شرقی حرم حضرت عباس محلی است که طبق روایات دست راست حضرت ابوالفضل در آن محل قطع شده است. این محل نیز امروزه مورد زیارت قرار می گیرد. در جنوب شرقی حرم و در محله ی باب الخان یک بنای کوچک هشت ضلعی قرار دارد که طبق روایات محل قطع شدن دست چپ حضرت ابوالفضل است.

مقام امام صادق (ع):

در یک کیلومتری حرم امام حسین مقام حضرت جعفر صادق است. در روایات آمده است که امام صادق زمانی که به زیارت امام حسین می آمدند در آن مکان سکونت داشتند.  

مقام حضرت مهدی
این مکان در محله ی باب السلالمه و در نزدیکی رودخانه ی الحسینی است.

 مقام حضرت مهدی (عج):

در روایات آمده است که یکی از علما در خواب دیده است که امام زمان در محلی عبادت می کند. این مکان در محله ی باب السلالمه و در نزدیکی رودخانه ی الحسینی است. اگرچه این مقام در دوران صدام تخریب شد اما درد سال ۱۴۱۴ هجری بازسازی شده است. و امروزه مسلمانان از این مکان بازدید می کنند.

طفلان مسلم
آرامگاه فرزندان مسلم بی عقیل که دارای دو ضریح است در جاده کربلا به بغداد واقع شده است.

 مزار طفلان مسلم:

یکی دیگر از معروف ترین آرامگاه های شهر کربلا است که در طول سفر با تور کربلا تهران می توانید به زیارت آن بروید. آرامگاه فرزندان مسلم بی عقیل که دارای دو ضریح است در جاده کربلا به بغداد واقع شده است.

آرامگاه حبیب بن مظاهر اسدی:

یکی از معروف ترین شهدای کربلا حبیب بن مظاهر بود. حبیب یکی از باوفاترین یاران امام بود که با ارسال نامه از امام حسین خواست به کوفه بیاید و پس از پیمان شکنی کوفیان به امام پیوست. حبیب از قبیله ی بنی اسد بود و مزار او نیز از سایر شهدای کربلا جدا است. 

امیر کبیر
یکی دیگر از آرامگاه هایی که معمولا ایرانیان از آن بازدید میکنند آرامگاه میرزا تقی خان فراهانی معروف به امیرکبیر است.

آرامگاه امیرکبیر:

یکی دیگر از آرامگاه هایی که معمولا ایرانیان از آن بازدید میکنند آرامگاه میرزا تقی خان فراهانی معروف به امیرکبیر است. امیرکبیر خدمات فراوانی برای گسترش و آبادانی ایران نموده است که یکی از معروف ترین آنها تاسیس دارالفنون است.

پس از اینکه امیرکبیر به قتل رسید ابتدا مزار او در شهر کاشان بود. اما پس از مدتی همسر آن مرحوم تقاضای انتقال پیکر او به کربلا را داشت. امروزه مزار امیرکبیر در قسمت جنوب شرقی صحن سیدالشهدا است. زائران ایرانی در طی سفر به همراه تور کربلا کرج می توانند از آرامگاه امیرکبیر بازدید نمایند.

پل سفید:

پل سفید نیز از بناهای تاریخی این شهر است که در سال ۱۵۵۰ میلادی ساخته شده است. این پل یکی از قدیمی ترین پل ها است که توسط عثمانی ها در کشور عراق ساخته شده است.

نهر فرات
شرکت زیارتی علم سبز

رود فرات:

رود فرات منبع اصلی تامین آب کشور عراق و شهر کربلا است. این رود از کشور های عراق، ترکیه، سوریه، کویت و عربستان عبور می کند. معمولا در طول سفر به عراق و کربلا کاروان ها از رود فرات بازدید می کنند. شما نیز در طول سفر با تور به ویژه تور کربلا پرند از رود فرات دیدن کنید.

 مسجد های معروف شهر کربلا:

علاوه بر حرم های مطهر و مقام های امامان این شهر دارای مساجد زیادی نیز می باشد. برخی از این مساجد به شرح زیر می باشند:مسجد کوبیس، مسجد حمیدیه، مسجد الشهید، مسجد میرزا شفیع خان، مسجد شیخ یوسف بحرانی، مسجد سهله، مسجد آقا باقر، مسجد سید علی نقی طباطبایی، مسجد اردبیله، مسجد حاج نصرالله، مسجد صاحب باغ ها و مسجد عطارین اشاره کرد.

بازارهای کربلا:

بازار های شهر کربلا نیز یکی از امکانی است که مسافران از آن بازدید می کنند. افراد معمولا برای خرید سوغاتی و یادگاری به بازار های کربلا می روند. این شهر بازار های زیادی دارد که شامل:

بازار خیاطی، بازار سراجین، بازار باب الاسلام، بازار هایاک، بازار باب الخان و بازار اردوگاه می شود. از سوغات کشور و شهر کربلا می توان به مواردی همچون:

تسبیح، مهر، سجاده، خرما، زیورآلات، پارچه و منسوجات چرمی، قهوه و همچنین برخی از وسایل الکترونیکی اشاره کرد. در سفر با تور کربلا هوایی نوروز ۱۴۰۲ نیز می توانید به بازار های شهر کربلا مراجعه نمایید و در صورتی تمایل اقدام ب خرید سوغاتی نمایید.

کشور عراق و شهر کربلا دارای اماکن زیارتی و گردشگری زیادی است که موارد بالا برخی از این اماکن بودند. هر یک از تور ها دارای برنامه های خاص خود هستند. در تور های شرکت زیارتی alamesabz به خصوص تور کربلا هوایی نوروز ۱۴۰۲ نیز برنامه های بازدید از این اماکن گردشگری و زیارتی وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت کاروان کربلا نوروز ۱۴۰۲ با ماهمراه باشید . 

زمان سفر کربلا
مهم ترین موضوعی که برای سفر به کربلا وجود دارد آب و هوای این شهر است زیرا زائران می بایست قبل از سفر از وضعیت آب و هوایی با خبر باشند.

بهترین زمان برای سفر به کربلا چه زمانی است؟

همانطور که میدانید برنامه ی تور های شرکت زیارتی علم سبز بسیار متنوع است و در طول سال تور های متنوعی را اجرا می کند. و اما سوال اینجاست که بهترین زمان برای سفر به کربلا و کشور عراق چه زمانی است؟

مهم ترین موضوعی که برای سفر به کربلا وجود دارد آب و هوای این شهر است زیرا زائران می بایست قبل از سفر از وضعیت آب و هوایی با خبر باشند.

شهر کربلا به طور کلی دارای آب و هوایی گرمی است و اما این گرما در فصل تابستان به ویژه ماه های تیر و مرداد به اوج خود می رسد. و در فصل زمستان نیز آب و هوای این شهر بسیار سرد است.  بنابراین بهترین فصل برای سفر به کربلا فصل های بهار و پاییز است.

همچنین طبق تحقیقات فروردین ماه نیز یکی از بهترین زمان ها برای سفر به کربلا است. در نتیجه تور کربلا اسلامشهر بهترین تور برای سفر به کربلا است. برای ثبت نام در تور کربلا هوایی نوروز ۱۴۰۲ می توانید با شرکت زیارتی علم سبز تماس حاصل نمایید. و یا به صورت حضوری برای ثبت نام در تور کربلا هوایی نوروز ۱۴۰۲ اقدام نمایید.

2 پاسخ

  1. سلام جناب آقای الحسینی بنده به تازگی از سفر تور کربلا برگشتم واز تورتون بسیار راضی بودم ممنون بابت خدمات کاملتون از تمام جاهای دیدنی تا هتل همه چی کامل بود و به نوبه خودم از شرکت زیارتی علم سبز تشکر میکنم برای خاطرات و لحظات خوبی که داشتم
    آرزوی موفقیت و قبولی طاعات را دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *