مراسم اربعین در کربلا با حضور زائرین ایرانی

🟢🔴 اطلاعیه مهم علم سبز 🔴🟢

✔️ اعزام تور های هوایی و زمینی کربلا از تهران می‌باشد.

جهت دانلود قرارداد تور کربلا و دریافت لیست شبکه های اجتماعی لطفا کلمه علم سبز را به شماره 10008590 پیامک کنید.

4.650.000

17.490.000

12.650.000

14.290.000

12.550.000

14.290.000

12.650.000

14.290.000

6.050.000

14.290.000

14.290.000

14.290.000

14.480.000

14.930.000

14.930.000

15.460.000

23.480.000

23.480.000

15.470.000

15.470.000

15.470.000

15.470.000

15.970.000

  • نکات مهم جهت ثبت نام تور کربلا

کنترل گذرنامه و ممانعت خروج از کشور و عوارض ورود به عراق به عهده زائر گرامی می‌باشد.

حضور مسافرین ۳ ساعت قبل از حرکت در فرودگاه امام خمینی( ره)، ترمینال سلام الزامی می‌باشد .

هرگونه ممنوع الخروجی به عهده زائر می باشد و به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

مسیرحرکت تورهای زمینی به شکل زیر می‌باشد و زائرین عزیز می‌توانند درمسیر هم با هماهنگی سوار اتوبوس شوند.
تهران ، میدان آزادی ، اتوبان تهران ساوه ، اتوبان همدان ، کرمانشاه ، ایلام ، مرز مهران

در صورت جا ماندن از پرواز به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

در صورت جا ندادن هتل‌های موردنظر، هتل مشابه جایگزین میگردد. برای رزرو قطعی لطفا در ایتا به شماره 09190893907  پیام دهید.

✅ برای بررسی هتل راهب نجف و هتل هالیدی و کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تصاویر اینجا کلیک کنید :
نکات مهم جهت ثبت نام تور هوایی و زمینی کربلا و نجف :

نکات مهم مراسم اربعین در کربلا

نکات مهم مراسم اربعین در کربلا

مراسم اربعین در کربلا یکی از پر فیض و برکت ترین مراسمی است که همه ساله در حرم امام حسین برگزار می شود. و همه ساله زائران زیادی از کشور های مختلف برای زیارت امام حسین و حضرت ابوالفضل خود را به کشور عراق و کربلا می رسانند.

در کشور ما نیز شیعیان عاشق امام حسین به منظور شرکت در مراسم اربعین در کربلا به این شهر سفر میکنند. همچنین تور های مسافرتی زیادی از شهر های مختلف ایران به مقصد کربلای معلی برگزار می شود.

شرکت زیارتی علم سبز واقع در شهرستان رباط کریم نیز تور های زمینی و هوایی زیادی برای سفر به کشور عراق و شرکت در مراسم اربعین در کربلا دارد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تور های زیارتی علم سبز و ثبت نام آنها با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

اربعین چه روزی است؟

اربعین چه روزی است؟

روز بیستم ماه صفر در تقویم مسلمانان به نام روز اربعین نام گذاری شده است. این روز چهلمین روز شهادت امام حسین و یارانشان در کربلا می باشد که به همین علت هرساله به منظور عزاداری و بزرگداشت شهادت آن امام مظلوم مراسم عزاداری برگزار می شود. شایان ذکر است روایات و احادیث زیادی در ارتباط با اهمیت و فضیلت های زیارت در روز اربعین وجود دارد.

از اتفاقات مهم روز اربعین میتوان به مراجعت اسرای اهل بیت از شام به مدینه و به خاک سپرده شدن سر امام حسین اشاره کرد. همچنین در این روز جابر بن عبدالله برای نخستین بار به زیارت قبر امام حسین رفته اند و فلسفه ی زیارت اربعین از همان سال اول در بین مسلمانان وجود داشت. در زمان حکومت صدام حسین برای اجرای مراسم اربعین محدودیت های زیادی اعمال شد.

اما پس از سقوط بعث و از سال ۲۰۰۳ مجددا اجرای مراسم اربعین در کربلا از سر گرفته شد. و از همان زمان تا به امروز شیعیان از بسیاری از کشور ها به زیارت امام حسین و برادر بزرگوارشان می روند.

طبق گزارشات از مراسم اربعین در کربلا در سال های گذشته مسلمانان دیگر مذهب ها مانند: مسیحیان، اهل سنت و… نیز به زیارت امام حسین می روند. همچنین از دیگر رسومات و اعمال مراسم اربعین در کربلا پیاده روی اربعین می باشد. زائران زیادی برای شرکت در مراسم اربعین در کربلا قسمتی از مسیر را با پای پیاده طی می کنند.

چرا برای امام حسین عزاداری اربعین بر پا می کنند؟

چرا برای امام حسین عزاداری اربعین برپا می کنند؟

 شاید این سوال ذهن شما را نیز درگیر کرده باشد که چرا برای امام حسین مراسم اربعین یا همان چهلم برگزار می کنند؟ در اهل بیت و امامان معصوم تنها امام حسین است که علاوه بر عزاداری در روز شهادت، در روز اربعین او نیز مراسم عزاداری برگزار می شود. و اما دلیل آن چیست؟ ما در این قسمت قصد داریم علت برگزاری مراسم اربعین در کربلا را بیان کنیم.

پاسخ این سوال نسبتا واضح است؛ بزرگی مصیبت وارد شده بر امام حسین و اهل بیتش با هیچ یک از امامان معصوم قابل مقایسه نمی باشد و این موضوع بر هیچکس پوشیده نیست. امام حسین از همه چیزش برای زنده نگه داشتن اسلام گذشت و دین حق یعنی دین اسلام را زنده نگه داشت.

او خانواده اش و فرزندانش را نیز فدای اسلام کرد و دشمنان او حتی به نوزاد شیرخواره ی او نیز رحم نکردند. روایات زیادی در ارتباط با روز عاشورا و شهادت امام حسین و ۷۲ تن از یاران او وجود دارد. در یکی از این روایات آمده است که پس از شهادت امام حسین و یاران او آسمان ها و زمین تا چهل شبانه روز ناله سر دادند و گریه کردند.

تمامی این موارد عظمت مصیبت وارده بر امام حسین و یارانشان را بیان نموده است و به همین علت است که برای حسین بن علی علاوه بر مراسم شهادت مرام اربعین نیز برگزار می شود. به گونه ای تا به الان و پس گذشت هزاران ساله همچنان داغ آن حضرت تازه است و یاد او در دل عاشقان آن حضرت زنده است.

برنامه ی مراسم اربعین در کربلا

برنامه ی مراسم اربعین در کربلا

در قسمت های قبل شما را اهمیت روز اربعین، دلیل زیارت امام حسین و برپایی مراسم اربعین در کربلا آشنا کردیم. مراسم اربعین در کربلا و پیاده روی معمولا از چهار پنج روز قبل از اربعین آغاز می شود.

از ۵ روز قبل در کربلا مراسم سوگواری اربعین سید الشهدا شروع می شود. در ابتدای این مراسم کاروان های تعزیه خوانی و شبیه خوانی شروع به اجرا می کنند. همچنین دسته های سینه زنی و زنجیر زنی نیز به همراه مرثیه خوانی عزاداری می کنند.

مراسم روز اربعین نیز حدود دو ساعت پس از ظهر شروع می شود. در مراسم اربعین در کربلا تمامی زائران به طور منظم در قسمت درب ورودی حرم حسین بن علی می ایستند و سینه زنی و مرثیه خوانی می کنند. همچنین پس از سینه زنی دستان خود را به نشانه ی تحیت و سلام بالا می آورند.

 یکی از این مراسم هوسه خوانی است. اصطلاح هوسه خوانی به قصیده های قبیله های عرب جنوبی گفته می شود و از گذشته یکی از آداب و رسومات عراقی ها بوده است. اشعار این قصیده ها قهرمانی و شجاعت را بیان می کند و عزم مردان را برای کار های سخت بر می انگیزد. در طی مراسم اربعین در کربلا شاعر قصاید را می خواند و زائران نیز یک بیت آن را تکرار کرده و به صورت حلقه ای حرکت می نمایند.

از دیگر نکات مهم در خصوص زیارت امام حسین در اربعین پذیرایی از زوار است. عشایری که در حاشیه ی رود فرات هستند در این ایام موکب هایی را برای استراحت و پذیرایی از زائران آمده میکنند.

بسیاری از آنها به صورت رایگان به زائران امام حسین خدمات می دهند. همچنین نکته ی جالب توجه در خصوص آنها این است که مدیریت این موکب ها و پذیرایی از زوار اغلب به طور مستقل و جدا از دولت کشور عراق می باشد.

این موضوع نشان دهنده ی مهمان نواز بودن و همچنین اهمیت مراسم اربعین در کربلا برای اهالی آن شهر است. تمامی این مراسمات استثنایی بودن عزاداری امام حسین و تفاوت آن با سایر سوگواری ها را نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *