امروز جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ -

مجری مستقیم تور کربلا

امروز جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ -

مجری مستقیم تور کربلا

تور کربلا ویژه عرفه 1403

تور مورد نظر خود را انتخاب کنید :

نکات مهم جهت ثبت نام تور کربلا

کنترل گذرنامه و ممانعت خروج از کشور و عوارض ورود به عراق به عهده زائر گرامی می‌باشد.

حضور مسافرین ۳ ساعت قبل از حرکت در فرودگاه امام خمینی( ره)، ترمینال سلام الزامی می‌باشد .

هرگونه ممنوع الخروجی به عهده زائر می باشد و به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

مسیرحرکت تورهای زمینی به شکل زیر می‌باشد و زائرین عزیز می‌توانند درمسیر هم با هماهنگی سوار اتوبوس شوند.
تهران ، میدان آزادی ، اتوبان تهران ساوه ، اتوبان همدان ، کرمانشاه ، ایلام ، مرز مهران

در صورت جا ماندن از پرواز به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

برای رزرو قطعی لطفا در ایتا به شماره 09190893907  پیام دهید.

برای مشاهده تصاویر هتل‌های علم سبز اینجا کلیک کنید :
نکات مهم جهت ثبت نام تور هوایی و زمینی کربلا و نجف :

تور کربلا عرفه چیست؟ چطور و کجا برگزار می شود؟

اگر علاقه‌مند به شرکت در تور کربلا عرفه هستید، علم سبز به عنوان برگزار کننده این تورها به صورت هوایی و زمینی، به شما امکان رزرو بلیط و تور را به صورت یکجا می‌دهد، در واقع می‌توانید با مناسب‌ترین هزینه در تور کربلا عرفه شرکت کنید. در ادامه توضیحات بیشتری را در مورد نحوه برگزاری مراسم عرفه، اعمال روز عرفه و دعاهایی که در روز عرفه خوانده می‌شود به شما شرح می‌دهیم.

تور کربلا عرفه چیست؟ چطور و کجا برگزار می شود؟

عرفه به عنوان یک روز عبادتی و مناسبت مهم در اسلام تلقی می‌شود. در این روز، مسلمانان به درگاه خداوند توبه می‌کنند، دعاها و استغفارها خود را بیان می‌کنند چراکه خداوند در این روز هیچ نیایشی را بی پاسخ نمیگذارد. عرفه همچنین به عنوان روزی است که در آن مسلمانان در پی شناخت خویش، اخلاق و وظایف اجتماعی توجه بیشتری می‌کنند و سعی می‌کنند روحانیت، وحدت و انسانیت را تقویت کنند. اگر قصد حضور در تور عرفه کربلا را دارید، در ادامه توضیحات لازم در مورد قیمت تور کربلا عرفه و تمامی جزئیات تور کربلا را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

عرفه به چه معناست؟

عرفه به چه معناست؟

عرفه به معنای شناخت و معرفت به یک چیز به همراه تفکر وتدبر در آن می‌باشد. عرفه در تاریخ اسلام به روزی است که در آن مسلمانان در نهم ذی‌الحجه، سالانه به مکه می‌روند و در این سفر، آیین‌های مختلفی را انجام می‌دهند. همزمان با آغاز اعتکاف در عرفه است. اعتکاف به معنای بازگشت به خدا و اخلاص در عبادت است.

مسلمانان در این روز در صعود به کوه عرفه قرار می‌گیرند و در آنجا دعا می‌کنند و استغفار می‌کنند و به تلاوت قرآن می‌پردازند. عرفه در اسلام به عنوان یکی از روزهای مهم و مناسبت‌های دینی تلقی می‌شود و در آن روز عبادت و توبه بسیار توصیه می‌شود.

روز عرفه 1403 دقیقا چه تاریخی است؟

روز عرفه ۱۴۰۲ دقیقا چه تاریخی است؟

بر اساس تقویم اسلامی روز عرفه در سال 1403، یعنی سال پیش‌رو که تور کربلا عرفه در آن برگزار می‌شود مصادف است با 26خرداد سال 1403 با 28 و 9 ذی الحجه و در همین تاریخ در سراسر دنیا و توسط مسلمانان برگزار می‌شود. در صورتی که قصد شرکت در تور کربلا عرفه را دارید، لازم است که از الان برنامه‌ریزی‌ها برای انتخاب تور زمینی عرفه یا تور هوایی کربلا عرفه را داشته باشید.

این تور توسط مراکز مختلف در سراسر ایران، استان‌های مختلف از جمله تهران، اصفهان، شیراز و… برگزار می‌شود. در ادامه در خصوص اعمال روز عرفه صحبت می‌کنیم.

اعمال مخصوص حجاج و غیر حجاج در روز عرفه چه می باشد؟

اعمال مخصوص حجاج و غیر حجاج در روز عرفه چه می باشد؟

در صورتی که قصد شرکت در تور کربلا عرفه را دارید، به این مسئله دقت کنید که اعمال روز عرفه در سراسر دنیا و توسط مسلمانان، گاه با تفاوت‌های اندک انجام می‌گردد. روز عرفه یکی از روزهای مهم در اسلام است و برای حجاج و غیر حجاج دارای اعمال و آداب خاصی است. در ادامه به برخی از اعمال معمول در روز عرفه برای حجاج و غیر حجاج اشاره می‌کنم:

1. حجاج

حجاج در روز عرفه به میدان عرفات در نزدیکی مکه می‌روند و در این مکان تا غروب آفتاب باقی می‌مانند. آنها در این روز توبه و استغفار می‌کنند و دعاها و تضرعات خود را به خداوند می‌نمایند. این روز به عنوان روز بزرگترین تجمع مسلمانان در حج تلقی می‌شود.

2. غیر حجاج

برای غیر حجاج نیز روز عرفه اهمیت بسیاری دارد. در این روز، مسلمانان سعی می‌کنند به بهترین شکل ممکن از وقت خود استفاده کنند و به عبادت و نیایش خداوند بپردازند. برخی از اعمال مشترک در روز عرفه عبارتند از:

 • انجام نمازها و اقامه عبادات به ویژه نماز ظهر و عصر را در جماعت به جای آوردن.
 • خواندن قرآن و دعا کردن.
 • توبه و استغفار از گناهان گذشته
 • صدقه دادن به فقرا و نیازمندان.
 • دعا برای خواسته ها و حاجات شخصی و جامعه.

مهم است به این نکته توجه کنید که عملکرد و اعمال هر شخص در روز عرفه بستگی به اعتقادات و تعهدات شخصی خودشان دارد. همچنین، می‌توانید از منابع دینی و راهنمایان مذهبی برای کسب اطلاعات دقیق تر درباره اعمال روز عرفه در حج و غیر حج استفاده کنید.

اعمال و مستحبات روز عرفه

اعمال و مستحبات روز عرفه

روز عرفه، روزی است که در آن مسلمانان به عبادت و تقرب به خداوند متعال می‌پردازند. برخی از اعمال و آداب معمول در روز عرفه عبارتند از:

 1. اعتکاف: اعتکاف به معنای انفرادی بودن در مکان خاصی به منظور انجام عبادات و دعا است. بسیاری از مسلمانان در روز عرفه به اعتکاف در مسجد نبوی یا دیگر مکان‌های متبرکه می‌پردازند.
 2. تلاوت قرآن: در روز عرفه، تلاوت و تدبر قرآن کریم از اعمال پرثمری است. مسلمانان زمان خود را صرف خواندن و درک مفاهیم قرآن کرده و به تلاوت قرآن می‌پردازند.
 3. دعا و استغفار: در روز عرفه، مسلمانان باید به دعاها و استغفارها توجه ویژه‌ای داشته باشند. آنها می توانند از دعاهای استخاره، توبه، آمرزش گناهان و خواسته‌های خیر و برکت استفاده کنند.
 4. توبه و استغفار: روز عرفه فرصتی مناسب برای توبه و استغفار است. مسلمانان باید گناهان خود را بشکنند، توبه کنند و از خداوند بخشش بخواهند.
 5. اهتمام به عبادات: در روز عرفه، باید به انجام عبادات و وظایف دینی خود توجه ویژه‌ای داشته باشید. این شامل اقامه به موقع نماز، پرداخت صدقه و انجام اعمال خیر و برکت می‌شود.
 6. خواندن دعاهای خاص: برخی از دعاها و زیارت‌ها مانند دعای عرفه و دعای جوشن الکبیر در روز عرفه خصوصاً پیشنهاد می‌شوند.
 7. داشتن تفکر و تأمل: روز عرفه فرصتی است برای تأمل در بزرگی و رحمت خداوند و بررسی خود و اعمال خود. مسلمانان باید در این روز، با تفکر و تأمل در آثار خداوند در جهان و مسئولیت هایشان، به سوی اصلاح و پیشرفت روحی و اخلاقی خود قدم بردارند.
 8. حضور در حرم امام حسین علیه السلام: یکی دیگر از اعمالی که می‌توانید در روز عرفه انجام دهید، حضور در حرم معصومین و به طبع کربلای معلی است. با شرکت در تور کربلا عرفه، می توانید به این مقصد برسید.

مهم است بدانید که این فقط چند مورد از اعمال و آداب معمول در روز عرفه هستند و هر مسلمان می تواند بر اساس شرایط و توانایی خود، اعمال و عبادات دیگری را نیز انجام دهد.

دعای عرفه امام حسین (ع)

دعای عرفه امام حسین (ع)

الْحَمْدُ لِلّهِ الَّذِى لَیْسَ لِقَضائِهِ دافِعٌ، وَلَا لِعَطائِهِ مانِعٌ، وَلَا کَصُنْعِهِ صُنْعُ صانِعٍ، وَهُوَ الْجَوادُ الْواسِعُ، فَطَرَ أَجْناسَ الْبَدائِعِ، وَأَتْقَنَ بِحِکْمَتِهِ الصَّنائِعَ، لَا تَخْفى  عَلَیْهِ الطَّلائِعُ، وَلَا تَضِیعُ عِنْدَهُ الْوَدائِعُ، جازِى کُلِّ صانِعٍ، وَرایِشُ کُلِّ قانِعٍ، وَراحِمُ کُلِّ ضارِعٍ، وَ مُنْزِلُ الْمَنافِعِ وَالْکِتابِ الْجامِعِ بِالنُّورِ السَّاطِعِ، وَهُوَ لِلدَّعَواتِ سامِعٌ، وَ لِلْکُرُباتِ دافِعٌ، وَلِلدَّرَجاتِ رافِعٌ، وَ لِلْجَبابِرَةِ قامِعٌ؛ فَلا إِل هَ غَیْرُهُ، وَلَا شَىْءَ یَعْدِلُهُ، وَلَیْسَ کَمِثْلِهِ شَىْءٌ، وَهُوَ السَّمِیعُ الْبَصِیرُ اللَّطِیفُ الْخَبِیرُ، وَهُوَ عَلَى  کُلِّ شَىْءٍ قَدِیرٌ.

اللّ هُمَّ إِنِّى أَرْغَبُ إِلَیْکَ وَأَشْهَدُ بِالرُّبُوبِیَّةِ لَکَ مُقِرّاً بِأَنَّکَ رَبِّى، وَأَنَّ إِلَیْکَ مَرَدِّى، ابْتَدَأْتَنِى بِنِعْمَتِکَ قَبْلَ أَنْ أَکُونَ شَیْئاً مَذْکُوراً، وَخَلَقْتَنِى مِنَ التُّرابِ، ثُمَّ أَسْکَنْتَنِى الْأَصْلابَ آمِناً لِرَیْبِ الْمَنُونِ، وَاخْتِلافِ الدُّهُورِ وَالسِّنِینَ؛

فَلَمْ أَزَلْ ظاعِناً مِنْ صُلْبٍ إِلى  رَحِمٍ فِى تَقادُمٍ مِنَ الْأَیَّامِ الْماضِیَةِ وَالْقُرُونِ الْخالِیَةِ لَمْ تُخْرِجْنِى لِرَأْفَتِکَ بِى وَلُطْفِکَ لِى وَ إِحْسانِکَ إِلَىَّ فِى دَوْلَةِ أَئِمَّةِ الْکُفْرِ الَّذِینَ نَقَضُوا عَهْدَکَ وَکَذَّبُوا رُسُلَکَ، لَکِنَّکَ أَخْرَجْتَنِى رَأْفَةً مِنْکَ وَتَحَنُّناً عَلَىَّ لِلَّذِى سَبَقَ لِى مِنَ الْهُدَى الَّذِى لَهُ یَسَّرْتَنِى وَفِیهِ أَنْشَأْتَنِى، وَمِنْ قَبْلِ ذ لِکَ رَؤُفْتَ بِى بِجَمِیلِ صُنْعِکَ وَسَوابِغِ نِعَمِکَ فَابْتَدَعْتَ خَلْقِى مِنْ مَنِیٍّ یُمْنى ، وَأَسْکَنْتَنِی فِی ظُلُماتٍ ثَلاثٍ بَیْنَ لَحْمٍ وَدَمٍ وَجِلْدٍ؛

لَمْ تُشْهِدْنِى خَلْقِى، وَلَمْ تَجْعَلْ إِلَىَّ شَیْئاً مِنْ أَمْرِى، ثُمَّ أَخْرَجْتَنِى لِلَّذِى سَبَقَ لِى مِنَ الْهُدى  إِلَى الدُّنْیا تامّاً سَوِیّاً، وَحَفِظْتَنِى فِى الْمَهْدِ طِفْلاً صَبِیّاً، وَرَزَقْتَنِى مِنَ الْغِذاءِ لَبَناً مَرِیّاً، وَعَطَفْتَ عَلَىَّ قُلُوبَ الْحَواضِنِ، وَکَفَّلْتَنِى الْأُمَّهاتِ الرَّواحِمَ، وَکَلَأْتَنِى مِنْ طَوارِقِ الْجانِّ، وَسَلَّمْتَنِى مِنَ الزِّیادَةِ وَالنُّقْصانِ، فَتَعالَیْتَ یَا رَحِیمُ یَا رَحْم نُ، حَتَّى  إِذَا اسْتَهْلَلْتُ ناطِقاً بِالْکَلامِ؛

أَتْمَمْتَ عَلَىَّ سَوابِغَ الْإِنْعامِ، وَرَبَّیتَنِى زائِداً فِى کُلِّ عامٍ، حَتَّى  إِذَا اکْتَمَلَتْ فِطْرَتِى وَاعْتَدَلَتْ مِرَّتِى أَوْجَبْتَ عَلَىَّ حُجَّتَکَ بِأَنْ أَلْهَمْتَنِى مَعْرِفَتَکَ، وَرَوَّعْتَنِى بِعَجائِبِ حِکْمَتِکَ، وَأَیْقَظْتَنِى لِما ذَرَأْتَ فِى سَمائِکَ وَأَرْضِکَ مِنْ بَدائِعِ خَلْقِکَ، وَنَبَّهْتَنِى لِشُکْرِکَ وَذِکْرِکَ، وَأَوْجَبْتَ عَلَىَّ طاعَتَکَ وَعِبادَتَکَ، وَفَهَّمْتَنِى مَا جاءَتْ بِهِ رُسُلُکَ، وَیَسَّرْتَ لِى تَقَبُّلَ مَرْضاتِکَ، وَمَنَنْتَ عَلَىَّ فِى جَمِیعِ ذ لِکَ بِعَوْنِکَ وَلُطْفِکَ؛

البته این دعا به صورت کامل طولانی بوده و می‌توانید برای خواندن آن از منابع و همین طور کتبی که در این حوزه به چاپ رسیده‌اند استفاده کنید.

فضیلت زیارت امام حسین در روز عرفه

فضیلت زیارت امام حسین در روز عرفه

زیارت امام حسین (ع) در روز عرفه، زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا مؤمنان بتوانند با خاطره و سیره شهادت امام حسین‌(ع)، خود را به شکوه و عظمت اسلام و نهضت اصلاح طلبانهٔ امام حسین (ع) نزدیک کنند. این زیارت فرصتی است برای مواجهه با اعتقادات و ارزش‌های امام حسین‌(ع)، درک عمیق‌تر از اسلام و جامعه اسلامی و اخلاق جهت بهبود جامعه‌ای که در آن زندگی می کنیم.

روز عرفه به عنوان یکی از روزهای مهم در تقویم اسلامی، روزی است که مسلمانان در آن به محضر خداوند متعال پیوسته و توبه و استغفار می‌کنند. در این روز، میلیون‌ها مسلمان در عرفه از ظهر تا غروب به سوی آستانه مبارک امام حسین (ع) حرکت می‌کنند تا با تمام وجود و با فریادها و نداهای خود، به خداوند توبه کنند و در خطابه‌های عاشورایی، با خاندان امام حسین (ع) هم صدا شوند.

با توجه به اینکه زیارت امام حسین (ع) در روز عرفه، ارتباطی نزدیک با روزه‌داری، توبه، و استغفار دارد، این زیارت به عنوان یک راه وسیع برای پاکسازی روح و درخواست مغفرت از خداوند در این روز مقدس، بسیار ارزشمند و مستحب است. زیارت امام حسین (ع) در روز عرفه، فرصتی است برای تفکر در بزرگی امام حسین (ع) و پیام شهادت او، درک عمیق‌تری از مفهوم مبارزه با ظلم و ستم، و بیان محبت و ایمان به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.

عید قربان و روز عرفه در کربلا

عید قربان و روز عرفه در کربلا

عید قربان و روز عرفه، دو رویداد مهم در کربلا هستند که هر سال توسط میلیون‌ها زائر از سراسر جهان در این شهر مقدس به استقبال می‌روند. در ادامه به توضیحاتی درباره هر یک از این رویدادها در کربلا می پردازم:

1. عید قربان

عید قربان، یکی از مهمترین و مقدس‌ترین عیدهای مسلمانان است که هر سال در روز عید قربان، پس از انجام نماز عید، اقامه می‌شود. در کربلا، زائران با شرکت در این عید، همزمان با سایر مسلمانان در سراسر جهان، نمادی از وحدت اسلامی و ارتباط نزدیک با خداوند را تجربه می‌کنند. در این روز، عمده‌ترین مراسم شامل خطبه‌های دینی، نماز جماعت، قرائت آیات قرآنی و توزیع صدقات و قربانی است.

2. روز عرفه

روز عرفه، روزی است که در آن حجاج در عرفات، نزدیک مکه، به یکدیگر و خداوند توبه می‌کنند و دعا می‌کنند. این روز در تقویم اسلامی در ماه ذی الحجه قرار دارد و قبل از عید قربان است. در کربلا، روز عرفه همچنین به عنوان یک روز مهم شناخته می‌شود و زائران با شرکت در مراسمات و اعمال عبادی در این روز، با تمام قوا و توجه به خداوند، از بخشش و برکت این روز بهره‌مند می‌شوند.

در هر دو روز عید قربان و روز عرفه، شهر کربلا پر از حرکت و هیجان است و زائران با عملیات ترتیب دادن، اجرای مراسمات، تلاوت قرآن و دعا، ایجاد یک فضای مذهبی و معنوی منحصر به فرد را تجربه می‌کنند. این روزها فرصتی است برای ابراز ارادت و اتحاد مسلمانان در برابر خداوند و در کنار هم ایجاد شادی و خرمی.

دعای عرفه در حرم امام حسین چگونه برگزار می شود؟

دعای عرفه در حرم امام حسین چگونه برگزار می شود؟

دعای عرفه یکی از دعاهای پرفضیلت است که در روز عرفه در حرم امام حسین (ع) برگزار می‌شود. برای برگزاری دعای عرفه در حرم امام حسین (ع)، عموماً در مصلای مسجد کوفه که در داخل حرم قرار دارد، فضایی آماده می‌شود. اگر می خواهید در این مراسم حضور داشته باشید، باید در تور کربلا عرفه ثبت نام نمایید. در اینجا توضیحاتی در مورد نحوه برگزاری دعای عرفه در حرم امام حسین (ع) آمده است:

 1. زمان برگزاری مراسم عرفه: دعای عرفه در روز عرفه و در زمان مناسبی برگزار می‌شود. برای اطلاع از زمان برگزاری دقیق، به منابع معتبر و رسمی حرم امام حسین (ع) مراجعه کنید.
 2. مکان برگزاری مراسم عرفه در تور کربلا عرفه: دعای عرفه در مصلای مسجد کوفه در داخل حرم امام حسین (ع) برگزار می‌شود. این مسجد در نزدیکی مزار امام حسین (ع) واقع شده است.
 3. شرکت در تور کربلا عرفه: عموماً همه زائران و مجاوران حرم امام حسین (ع) می توانند در دعای عرفه شرکت کنند.
 4. رهبری دعای عرفه در کربلا: یکی از علما یا مراجع تقلید با صدای بلند و قوی، دعای عرفه را از منبر اجرا می‌کند و حاضران پس از او عبارات دعا را تکرار می‌کنند.

انجام اعمال روز عرفه به همراه تور کربلا در حرم امام حسین(ع)

انجام اعمال روز عرفه به همراه تور کربلا در حرم امام حسین(ع)

انجام اعمال روز عرفه و همچنین شرکت در تور کربلا عرفه دو تجربه مهم و معنوی هستند که به همراه هم، تجربه‌ی بی‌نظیری را برای مسلمانان به ارمغان می‌آورند.

روز عرفه، روزی است که مسلمانان در آن به محضر خداوند متعال پیوسته و توبه و استغفار می‌کنند. برخی از اعمال مستحب در روز عرفه عبارتند از:

 • صیام (روزه) : روزه‌داری در روز عرفه از جمله اعمال پرفضیلت است. بهترین روزه پس از روزه حضرت رسول اکرم (ص) در روزها و بهترین روزه برای آمرزش گناهان و استجابت دعاهاست.
 • توبه و استغفار: در این روز، مسلمانان به خداوند توبه کرده و برای گناهان خود استغفار می‌کنند. این عمل می‌تواند به تجدید نیت و تحول روحی کمک کند.
 • خواندن دعاها و زیارت‌های مخصوص: خواندن دعاها و زیارت‌های مخصوص امام حسین(ع) و اهل بیت (ع) در این روز، نشان از عشق و محبت به آنان و ارج نهادن به مقام شهادت ایشان است.

همچنین، شرکت در تور کربلا عرفه نیز فرصتی منحصر به فرد برای عمران روحی و ارتباط نزدیک با مکانی مقدس و معنوی است. در این تور، شما می‌توانید به زیارت حرم مطهر امام حسین(ع) و حرم مطهر اباعبدالله الحسین (ع) بپردازید، از دعا و تضرع خود به امام حسین (ع) برای استجابت نیازها و مشکلاتتان بهره برده و از محیط معنوی حداکثر استفاده را در تور کربلا عرفه ببرید.

ثبت نام تور کربلا برای مراسم عرفه

اگر قصد شرکت و حضور در مراسم عرفه در عراق و کربلا را دارید، ثبت نام تور کربلا عرفه توسط علمسبز انجام می گردد، می توانید پس از انتخاب نوع تور که می‌تواند: تور کربلا هوایی و یا تور کربلا زمینی باشد، در موعد مقرر بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده در این مراسم حضور داشته و همین طور واجبات را به جای آورده و بر اساس دستورالعملی که برای این روز، در تاریخ اسلامی ثبت شده است، اعمال مهم را برگزار کنید.

خواندن دعای عرفه در کربلا

خواندن دعای عرفه در کربلا

با حضور در تور کربلا عرفه، امکان خواندن دعای عرفه را در صحن حرم امام حسین علیه السلام خواهید داشت؛ دعای عرفه یکی از دعاهای معروف و مؤثر است که در روز عرفه خصوصاً در مسجد نماز جمعه کربلا به خواندن آن اختصاص داده می‌شود. این دعا بیانگر تواضع و فروتنی انسان در برابر خداوند است و به عنوان دعایی که امام حسین (ع) در روز عرفه در کربلا خواند، مشهور شده است.

دقت کنید که تور کربلا عرفه زمینی و هوایی، ارائه دهندۀ برنامه‌های ویژه در برگزاری صحیح و هرچه تمام‌تر و بهتر این مراسم در کربلا هستند.

فلسفه روز عرفه

فلسفه روز عرفه

روز عرفه یکی از روزهای مهم و مبارک در اسلام است که فلسفه‌های متعددی را در خود جای داده است. در زیر به برخی از اصلی‌ترین فلسفه‌های روز عرفه اشاره می‌کنیم:

 1. توبه و بخشش: روز عرفه فرصتی است برای انسان‌ها برای توبه از گناهان و خطاهای گذشته و درخواست بخشش از خداوند. این روز به عنوان روزی برای نوسازی روح و پاکسازی از اشتباهات شناخته می‌شود و انسان‌ها با توجه به بزرگی و رحمت خداوند، توبه کرده و به امید بخشش و رحمت او با آرامش و ایمان به سوی آینده پیش می‌روند.
 2. وحدت و برادری انسانی: روز عرفه یک روزی است که مسلمانان از سراسر جهان در مکانی مشخص جمع می‌شوند. این تجمع عظیم به وحدت و اتحاد مسلمانان اشاره دارد و نشان می‌دهد که در برابر خداوند همگان برابرند و هیچ تفاوت از نظر نژاد، قومیت و ثروت نمی‌تواند تفاوتی ایجاد کند. روز عرفه فرصتی است برای تجدید پیمان انسانیت و به اشتراک‌گذاری لحظات معنوی و عبادی با یکدیگر.
 3. دعا و خواسته‌های انسانی: روز عرفه به عنوان روزی است که خداوند و درگاه او برای گوش دادن به دعاها و خواسته‌های انسان‌ها مشتاق‎‌تر از همیشه آماده است. شرکت در تور کربلا عرفه، بهترین روش برای حضور در این مراسم پر فیض و معنوی است.

ثبت نام کاروان کربلا برای مراسم عرفه هوایی و زمینی

ثبت نام کاروان کربلا برای مراسم عرفه هوایی و زمینی

در صورتی که قصد شرکت در تور کربلا عرفه را دارید، می‌توانید هم اکنون با ثبت‌نام در سایت علم‌سبز که به صورت ویژه برای امسال انجام می‌شود استفاده کنید. اگر قصد شرکت در تور هوایی و زمینی کربلا عرفه 1403 را دارید، خدمات ویژه‌ای در این مورد در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید از آن استفاده کنید.

توضیحات لازم در مورد نحوه برگزاری تور زمینی و هوایی کربلا عرفه در اختیار شما قرار خواهد گرفت و جهت حصول اطمینان از کیفیت خدمات، هتل‌ها و… می‌توانید با تیم پشتیبانی و خدمات زائرین در سایت علم سبز برای تور کربلا عرفه تماس حاصل نمایید. همچنین می‌توانید برای ثبت نام در تور کربلا عرفه به صورت حضوری به شعب علم سبز در تهران و رباط کریم مراجعه نمایید. آدرس شعبه‌های علم سبز در قسمت پایین صفحه آورده شده است.

3 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله