امروز جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ -

مجری مستقیم تور کربلا

امروز جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ -

مجری مستقیم تور کربلا

ویزای عراق برای اتباع افغانستانی

تور مورد نظر خود را انتخاب کنید :

نکات مهم جهت ثبت نام تور کربلا

کنترل گذرنامه و ممانعت خروج از کشور و عوارض ورود به عراق به عهده زائر گرامی می‌باشد.

حضور مسافرین ۳ ساعت قبل از حرکت در فرودگاه امام خمینی( ره)، ترمینال سلام الزامی می‌باشد .

هرگونه ممنوع الخروجی به عهده زائر می باشد و به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

مسیرحرکت تورهای زمینی به شکل زیر می‌باشد و زائرین عزیز می‌توانند درمسیر هم با هماهنگی سوار اتوبوس شوند.
تهران ، میدان آزادی ، اتوبان تهران ساوه ، اتوبان همدان ، کرمانشاه ، ایلام ، مرز مهران

در صورت جا ماندن از پرواز به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

برای رزرو قطعی لطفا در ایتا به شماره 09190893907  پیام دهید.

برای مشاهده تصاویر هتل‌های علم سبز اینجا کلیک کنید :
نکات مهم جهت ثبت نام تور هوایی و زمینی کربلا و نجف :

‌راهنمای کامل اخذ ویزای عراق برای افغانها

ویزای عراق برای افغانی‌ها به دلایل مختلفی مثل زیارت، تجارت، کار یا حتی ازدواج اهمیت پیدا می‌کند. با این وجود، هر کدام از ویزاها شرایط خاصی دارند و مدت زمان اعتبار آن‌ها بعد از سه تا 6 ماه تمام می‌شود.

ویزای عراق 1401

دریافت این ویزا در سال 1401 برای توریستان و زائران نسبتاً راحت بود. با این حال، این ویزا نسبت به سال‌های گذشته افزایش قیمت داشته است. برای گرفتن ویزای عراق1402، باید دید که اوضاع اقتصادی، شرایط سیاسی کشورعراق و… در سال 1402 چطور خواهد بود. همچنین احتمالاً وضعیت اقتصادی ایران هم در قیمت این ویزا تاثیرگذار می‌باشد.

ویزای عراق زمینی

این نوع ویزا همان ویزای‌کربلاست که به زائران داده ‌می‌شود و سه ماه اعتبار دارد، همچنین شرایط راحتی  برای دریافت و صدور دارد. این ویزا را با نام ویزای فوری عراق هم می‌شناسند، چون هیچ‌ویزایی به اندازه ویزای‌توریستی و زیارتی‌عراق سریعاً صادر نمی‌شود. برای گرفتن ویزای‌عراق فوری، احتمالاً بعد از درخواست باید سه روز منتظر بمانید.

در مورد ویزای 6ماهه عراق نیز باید گفت که معمولاً ویزای‌کاری یا تجارت عراق با 6ماه اعتبار صادر می‌شود. این ویزا را با نام ویزای‌متعدده نیز می‌شناسند. ویزای سلیمانیه عراق هم اشاره به ویزاهای تجاری و کاری عراق دارد. در این نوع ویزا، شهرهای اربیل و سلیمانیه برای کار و تجارت در کشورعراق مورد توجه هستند. این ویزا معمولاً 3 تا 6 ماهه است.

بیشتر افراد درباره ویزای عراق کرونا هم به دنبال اطلاعات هستند. واقعیت این است که عراق در چند ماه اولیه کرونا هیچ نوع ویزای‌توریستی و زیارتی را صادر نمی‌کرد. در این دوران، بیشتر ویزاهای صادر شده از سمت عراق از نوع درمانی یا تجاری بودند. در نهایت نیز باید گفت که آژانس صادر کننده ویزای عراق می‌تواند هر آژانسی باشد، اما بهتر است برای دریافت این ویزا آژانس معتبر و مطمئنی را انتخاب کنید.

ویزای عراق برای افغانها

اتباع افغانستان، زمان سفر به عراق به غیر از ایام اربعین، باید ویزا داشته باشند. ویزای‌فوری عراق برای شهروندان افغانستان ضرورت دارد. اقامت با این ویزا معمولا کوتاه است. در هنگام درخواست ویزای توریستی‌عراق نیازی به حضور متقاضی نیست. مهاجران افغانستانی ساکن ایران می‌توانند برای اربعین در کشور عراق حضور داشته باشند. افغان‌ها نیازی به دریافت ویزا ندارند و برای زیارت فقط باید دفترچه سفر داشته باشند.

اگر اتباع افغانستانی ساکن کشور ایران، پاسپورت غیر الکترونیکی یا طرح خانواری داشته باشند و بخواهند به کربلا سفر کنند، می‌توانند با تمدید اقامت، دفترچه سفر بگیرند. برای این کار باید به دفاتر کفالت مراجعه داشته باشند. افغان‌هایی که مقیم ایران هستند و پاسپورت الکترونیکی هم دارند، باید درخواست ویزا را در سفارت‌عراق انجام دهند. در واقع افغانستانی‌هایی که در ایران اقامت دارند و می‌خواهند در ایام اربعین به عراق سفر کنند، دو راه دارند:

آن‌هایی که پاسپورت دست‌نویس یا کارت آمایش دارند، باید به دفاتر کفالت اتباع خارجی مراجعه کنند. این دفتر باید در محل سکونت آن‌ها باشد. اگر مهاجران پاسپورت الکترونیکی داشته باشند، باید به کنسولگری کشورعراق یا سفارت‌عراق در ایران رفته و درخواست ویزای کشور عراق بدهند.

ویزای عراق برای اتباع افغانستانی

ویزاهای توریستی از نظر اقامت محدودیت دارند. از طرفی نوع سفر و مدت زمانی که قرار است در کشور عراق بمانید، تعیین کننده ویزای‌عراق خواهد بود. ویزای‌عراق از نوع بلند مدت و کوتاه مدت است. ویزاهایی که به زائران‌عراق داده می‌‌‌شوند، سیاحتی و زیارتی بوده و در واقع کوتاه مدت هستند. برای فعالیت‌هایی مثل کار هم ویزای بلند مدت به خارجی‌ها داده می‌‌‌شود.

اتباع افغانستانی مثل ایرانی‌ها به کشور عراق رفت و آمد زیادی دارند. این رفت و آمد به دلایل مختلفی مثل کار، زیارت، تجارت و… انجام ‌می‌شود. هر چند که بیشتر ویزاهای عراق برای اتباع افغانستانی هم مثل ایرانی‌ها از نوع توریستی است.

ویزاهای توریستی (ویزای فوری عراق) برای اتباع افغانستانی، شرایط زیارت و سیاحت آن‌ها را فراهم ‌می‌کنند. این ویزاها با توجه به شرایط عراق و کشور متقاضی، سالانه تغییر ‌می‌کنند. اوضاع سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و شرایطی مثل کرونا ‌می‌تواند نحوه دریافت ویزا را تغییر دهد.

انواع ویزای عراق(ویزای انفرادی عراق – ویزای گروهی عراق)

 ویزای انفرادی زمانی است که یک فرد خود به تنهایی ویزای‌عراق را دریافت ‌می‌کند. افغانی‌ها برای گرفتن ویزای انفرادی باید مدارک مورد نیاز را داشته باشند و فرم درخواست ویزا را نیز پر کنند. در نهایت برای ویزای کشورعراق درخواست می‌‌‌دهند.

 این نوع ویزا می‌تواند به شکل گروهی هم صادر شود. معمولاً رئیس کاروان برای ویزای‌گروهی عراق دست به کار ‌می‌شود. اگر یکی از اعضا مدارکش کامل نباشد، ویزای جمعی صادر نخواهد شد.

ویزای‌اعتیادیه و ویزای متعدده از دیگر ویزاهایی هستند که برای ورود به کشورعراق صادر ‌می‌شوند. هر دو نوع ویزا کاری هستند.

مدت اعتبار ویزای عراق

ویزای عراق برای اتباع افغانی با اعتبار سه ماهه صادر ‌می‌شود. منظور از اعتبار سه ماهه این است که افغانی‌ها بعد از صدور ویزا، سه ماه فرصت برای استفاده از ویزا دارند. نکته مهم دیگر این است که افغانی‌ها بعد از وارد شدن به خاک‌عراق، یک ماه ‌می‌توانند در عراق بمانند. آن‌ها با این‌ویزا، فقط یک بار حق ورود و خروج به کشور عراق را دارند. در واقع اگر یک بار به کشورعراق آمده باشید و از آن خارج شده باشید، دیگر حق ورود به این کشور را ندارید. حتی اگر هنوز مدت ویزای شما تمام نشده باشد.

ویزای عراق چند دلار است؟

 قیمت ویزای عراق با توجه به نوع آن متفاوت است. با این وجود، ویزای انفرادی‌عراق که از نوع کوتاه مدت بوده و به نام ویزای‌نجف و ویزای کربلا معروف است، معمولاً 60 دلار برای هر زائر هزینه دارد.

مدارک ویزای عراق

  • برای ویزای عراق باید پاسپورت اصل داشته باشید. این پاسپورت باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
  • کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی را ارائه کنید.
  • بعضی از افراد برای خروج از کشور باید رضایت نامه داشته باشند.
  • عکس پرسنلی
  • بیمه و گواهی سلامت پزشکی
  • ارائه مدارک مربوط به اشتغال (به عنوان مثال کارکنان و کارمندان دولتی باید حکم کارگزینی و دانشجویان باید گواهی اشتغال به تحصیل ارائه کنند)

قیمت ویزای کربلا 1402

ویزای کربلا1402 در واقع همان ویزای‌توریستی است. این ویزا معمولاً رایگان ‌می‌باشد. البته شرایط و اوضاع عراق هم در این موضوع تاثیر زیادی دارد. البته قیمت ویزای عراق1402 بالاتر رفت. در سال 1401 قیمت دلار بالا رفت و ارزش ریال همچنان کم شد. دبیر ستاد اربعین قیمت این ویزا را در سال1401، 41 دلار اعلام کرد. با این حال، شرایط عوض شد و این هزینه با دلار تعادلی 8500 تعیین شد. در نهایت نیز قیمت ویزای کربلا1402 طی جلسه برگزار شده بین بانک مرکزی و سازمان حج و زیارت، به 377 هزار و 700 رسید. این ویزا پوشش بیمه را نیز در نظر ‌می‌گرفت.

برای اینکه بدانید ویزای عراق چنده؟ باید اول این نکته را بدانید که هر کدام از ویزاهای عراق با توجه به طول مدت و امتیازاتی که در اختیار اتباع خارجی قرار می‌دهند، قیمت‌گذاری می‌شوند. با این حال، ویزاهای توریستی قیمت کمتری دارند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

14 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
احمد

سلام افغانستانی هستم با کارت امایش میتوانم ویزا برایه ماه محرم بگیرم

علی

سلام اقامت پاسپورت الکترونیکی را دارم برای ویزا به سفارت عراق باید مراجعه کنم یا کفالت و ویزای قبل اربعین چند است و برای خروج از ایران به عراق به خروج مهاجرت نیاز است یا خیر؟

علم سبز

سلام وقت بخیر. به سفارت عراق مراجعه کنید

حامد

سلام دایی من پاسپورت داره میخایه ویزا عراق رو بگیره باید به به سفارت عراق حاضر باشه یا من میتونم ویزا برای دایی خود بگیرم ویزا ایران رو داره ولی هنوز نیامده میتونه ویزا عراق رو بگیره ؟

علم سبز

سلام وقت بخیر. حضورا تشریف ببرید سفارت عراق

حامد

سلام دایی من پاسپورت داره میخایه ویزا عراق رو بگیره باید به به سفارت عراق حاضر باشه یا من میتونم ویزا برای دایی خود بگیرم ویزا ایران رو داره ولی هنوز نیامده میتونه ویزا عراق رو بگیره

علی داد اکبری

سلام افغانستانی هستم و میخاستم بپرسم که توست گذرنامه که روادید ۳ ماهه دارد ثبت نام اربعین کنیم
و اگر نمی شود راه دگیر وجود دارد یا خیر

جان محمد