ایران تسلیت شهادت رئیس جمهور محترم و مغتنم تسلیت باد. 

ویژه زائر اولی‌های علم سبز علم سبز علم سبز

امروز سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ -

مجری مستقیم تور کربلا

تخفیف

ویژه زائر اولی‌های  علم‌ سبز علم‌ سبز علم‌ سبز

امروز سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ -

مجری مستقیم تور کربلا

تاریخ دقیق اربعین حسینی محرم 1402 | چندم محرم اربعین است؟

تور مورد نظر خود را انتخاب کنید :

نکات مهم جهت ثبت نام تور کربلا

کنترل گذرنامه و ممانعت خروج از کشور و عوارض ورود به عراق به عهده زائر گرامی می‌باشد.

حضور مسافرین ۳ ساعت قبل از حرکت در فرودگاه امام خمینی( ره)، ترمینال سلام الزامی می‌باشد .

هرگونه ممنوع الخروجی به عهده زائر می باشد و به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

مسیرحرکت تورهای زمینی به شکل زیر می‌باشد و زائرین عزیز می‌توانند درمسیر هم با هماهنگی سوار اتوبوس شوند.
تهران ، میدان آزادی ، اتوبان تهران ساوه ، اتوبان همدان ، کرمانشاه ، ایلام ، مرز مهران

در صورت جا ماندن از پرواز به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

برای رزرو قطعی لطفا در ایتا به شماره 09190893907  پیام دهید.

برای مشاهده تصاویر هتل‌های علم سبز اینجا کلیک کنید :
نکات مهم جهت ثبت نام تور هوایی و زمینی کربلا و نجف :

چندم محرم اربعین است؟

چندم-محرم-اربعین-است؟
اربعین حسینی یکی از مهم ترین اتفاقات مذهبی برای تمام مسلمانان محسوب می شود.

چندم محرم اربعین است؟  باید گفت که تمام مسلمانان و شیعیان سراسر جهان می دانند که چندم محرم اربعین است. 40 روز پس از عاشورا یعنی شهادت امام حسین(ع)  را با نام اربعین می شناسند. اربعین حسینی یکی از مهم ترین اتفاقات مذهبی برای تمام مسلمانان محسوب می شود. همه ی مسلمانان و شیعیان با اهمیت روز اربعین آشنایی دارند. شاید فقط کسانی که آشنایی کمتری با دین اسلام دارند، بپرسند که چندم محرم اربعین است. اما مسلمانان با اهمیت اربعین و تاریخ آن در تقویم آشنایی کافی دارند.

اگر می خواهید راجع به اربعین سال 1402 و فاصله شهرهای عراق در پیاده روی اربعین اطلاعات بیشتری کسب کنید، حتما تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

امسال اربعین چند شنبه است؟

امسال-اربعین-چند-شنبه-است؟

هر سال اربعین در تقویم شمسی تغییر می کند. در واقع با توجه به ماه های قمری، مناسبت ها در روزهای مختلف هفته قرار می گیرند. شاید برای شما هم این سوال ایجاد شده باشد که چندم محرم اربعین است و امسال اربعین چند شنبه می باشد.

در سال 1402، اربعین یا همان چهلم امام حسین (ع) در روز پنجم مهر ماه قرار گرفته است. حضور در پیاده روی اربعین حداقل چند هفته قبل از این تاریخ آغاز می شود. تمام زائران و علاقه مندان به امام حسین (ع) در تلاش هستند تا بتوانند روز اربعین در کربلا باشند. بنابراین باید با برنامه ریزی دقیق عازم سفر شوید.

امسال می توانید با مشورت از کارشناسان شرکت زیارتی علم سبز راجع به حرکت به سوی کربلا تصمیم بگیرید.

اربعین حسینی 1402 و شرایط زیارت

اربعین حسینی 1402 و شرایط زیارت

برای زیارت کردن حرم امام حسین (ع) اربعین بهترین زمان است. شرایط زیارت این مکان مقدس در اربعین راحت تر از مواقع دیگر است.

البته به دلیل وجود جمعیت زیاد در شهر کربلا، ممکن است نتوانید به آسانی در حرم حضور پیدا کنید. اما حال و هوای مذهبی شهر کربلا می تواند احساس خوبی را در شما ایجاد کند. اگر می خواهید بهترین لحظات را در کربلا تجربه کنید، اربعین بهترین فرصت است.

زیارت در اربعین پاداش بسیار زیادی دارد. از زمان های گذشته تا امروز بزرگان و امامان به ثواب حضور در کربلا در ایام اربعین اشاره کرده اند. بنابراین زیارت کربلا یکی از بهترین کارها در ایام اربعین به حساب می آید.

خلوص نیت؛ مهم ترین آداب در زیارت کربلا اربعین

خلوص-نیت؛-مهم-ترین-آداب-در-زیارت-کربلا-اربعین
نیت پاک ملاک مقبول واقع شده زیارت شما است.

از زمانی که تقویم را بررسی می کنید که چندم محرم اربعین است، باید نیت پاک برای حضور در کربلا داشته باشید. پاک بودن نیت مهم ترین مرحله جهت زیارت حرم امام حسین(ع) است. برای آن که بتوانید از زیارت اربعین لذت ببرید، بایستی نیت پاک داشته باشید. پاداش اخروی برای زائران در صورتی انجام می گیرد که با نیت پاک در این حرم مطهر حضور پیدا کرده باشید. به بیان دیگر، نیت قلبی جزو مهم ترین مراحل در زیارت محسوب می شود.

پیش از آن که در مسیر راه کربلا قرار بگیرید، باید از اعماق وجود رضایت قلبی داشته باشید. نیت پاک ملاک مقبول واقع شده زیارت شما است. حتی اگر ایام اربعین هم در کربلا حضور یابید ولی نیت پاک نداشته باشید، زیارت شما مورد قبول واقع نخواهد شد.

آراستگی در زیارت اربعین

آراستگی-در-زیارت-اربعین
آراستگی ظاهری و باطنی نشان دهنده ی احترام به خود و دیگر زائران است.

یکی از مهم ترین آداب زیارت کربلا در اربعین، آراستگی ظاهری است. آراسته بودن ظاهر می تواند احساس خوبی را ایجاد کند. غسل اربعین به طور کلی یکی از مهم ترین آداب این روز به حساب می آید. تمام کسانی که می خواهند در ایام اربعین وارد شهر کربلا شوند، بایستی حتما نظافت شخصی را رعایت کنند. استحمام و پوشیدن لباس های آراسته هم نشان دهنده ی شخصیت شما است. همچنین می تواند باعث ایجاد شرایط خوب برای زیارت دیگر زائران باشد.

آراستگی ظاهری و باطنی نشان دهنده ی احترام به خود و دیگر زائران است. پس اگر می خواهید به خود احترام بگذارید، باید حتما با آراستگی کامل در شهر کربلا و حرم مطهر امام حسین(ع) حضور پیدا کنید.

شور حسینی در زیارت اربعین

شور-حسینی-در-زیارت-اربعین
موکب ها از شهرهای مختلف ایران و حتی کشورهای مسلمان دیگر برای پذیرایی کردن از زائران حضور یافته در مراسم پیاده روی خود را آماده می کنند.

افزایش استقبال زائران و اجرای مراسم های عبادتی از زمانی اتفاق افتاد که حکومت صدام حسین سقوط کرد. نابود شدن دوران حکومت صدام در کشور عراق باعث شد دوستداران امام حسین(ع) بتوانند در ایام اربعین و دیگر روزهای سال در شهر کربلا حضور یابند. از زمانی که دولت صدام نابود شد، مسلمانان توانستند به راحتی وارد شهر کربلا شوند و به انجام عبادت بپردازند.

حضور پیدا کردن در حرم مطهر امام حسین(ع) و بوسه زدن بر ضریح این امام بزرگوار یکی از مهم ترین مراحل در زیارت به حساب می آید. از زمان سقوط حکومت صدام در عراق تا به الان، زائران زیادی در کربلا حضور پیدا کردند.

از آن دوران تاکنون فقط کافی است بدانید چندم محرم اربعین است تا بتوانید به راحتی خود را برای حضور پیدا کردن در کربلا آماده کنید. حضور در پیاده روی اربعین از مدتی قبل آغاز می شود. موکب ها از شهرهای مختلف ایران و حتی کشورهای مسلمان دیگر برای پذیرایی کردن از زائران حضور یافته در مراسم پیاده روی خود را آماده می کنند. شور حسینی در سال های اخیر بیشتر بین زائران حس می شود.

چندم محرم اربعین است؟ و از کی باید پیاده روی اربعین را شروع کرد؟

چندم-محرم-اربعین-است؟-و-از-کی-باید-پیاده-روی-اربعین-را-شروع-کرد؟
پیاده روی اربعین یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به کربلا در ایام سوگواری امام حسین(ع) است.

اربعین یا همان چهلم امام حسین(ع) حدود 40 روز بعد از روز عاشورا است. دوستداران و علاقه مندان به امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان برای آن که بتوانند ارادات خود را به این امام معصوم(ع) نشان دهند، تلاش می کنند که در روز اربعین از طریق روش های مختلف خود را به کربلا برسانند.

اگر می خواهید در روز اربعین به شهر کربلا وارد شوید، می توانید از چندین طریق اقدام کنید. پیاده روی اربعین یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به کربلا در ایام سوگواری امام حسین(ع) است.

برای شروع پیاده روی اربعین می توانید شرایط و ضوابط را از طریق شرکت های زیارتی بررسی کنید. شرکت زیارتی علم سبز به عنوان مجری تور کربلا می تواند اطلاعات دقیق از پیاده روی اربعین و تور اربعین کربلا را در اختیار زائران و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت قرار دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تور های کربلا با ما تماس بگیرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها