ایران تسلیت شهادت رئیس جمهور محترم و مغتنم تسلیت باد. 

ویژه زائر اولی‌های علم سبز علم سبز علم سبز

امروز سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ -

مجری مستقیم تور کربلا

تخفیف

ویژه زائر اولی‌های  علم‌ سبز علم‌ سبز علم‌ سبز

امروز سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ -

مجری مستقیم تور کربلا

شرایط حضور مشمولان سربازی در پیاده روی اربعین 1402

تور مورد نظر خود را انتخاب کنید :

نکات مهم جهت ثبت نام تور کربلا

کنترل گذرنامه و ممانعت خروج از کشور و عوارض ورود به عراق به عهده زائر گرامی می‌باشد.

حضور مسافرین ۳ ساعت قبل از حرکت در فرودگاه امام خمینی( ره)، ترمینال سلام الزامی می‌باشد .

هرگونه ممنوع الخروجی به عهده زائر می باشد و به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

مسیرحرکت تورهای زمینی به شکل زیر می‌باشد و زائرین عزیز می‌توانند درمسیر هم با هماهنگی سوار اتوبوس شوند.
تهران ، میدان آزادی ، اتوبان تهران ساوه ، اتوبان همدان ، کرمانشاه ، ایلام ، مرز مهران

در صورت جا ماندن از پرواز به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

برای رزرو قطعی لطفا در ایتا به شماره 09190893907  پیام دهید.

برای مشاهده تصاویر هتل‌های علم سبز اینجا کلیک کنید :
نکات مهم جهت ثبت نام تور هوایی و زمینی کربلا و نجف :

خروج سربازان برای اربعین حسینی

شرایط رفتن به کربلا اربعین در حین خدمت سربازی

شرایط رفتن به کربلا اربعین در حین خدمت سربازی ،آیا در حین خدمت سربازی می توان به کربلا سفر کرد؟ چه زمانی می توانید به راحتی از کشور خارج شوید؟ آیا سربازان قادر به حضور در مراسم اربعین هستند؟

شرایط رفتن به کربلا اربعین برای بسیاری از مردم و خانواده ها یک سوال مهم محسوب می شود. همه ی مردم و به ویژه مسلمانان علاقه ی قلب زیادی به ائمه و به خصوص امام حسین(ع) دارند. بنابراین در هر شرایطی می خواهند ایام اربعین را در کربلا حضور یابند.

شرایط رفتن به کربلا اربعین در حین خدمت سربازی جزو سوالات متداول مردم ایران در روزهای نزدیک به محرم و شروع ایام عزاداری امام حسین(ع) می باشد. پسران در ایام سربازی هم می خواهند در مراسم پیاده روی اربعین شرکت کنند.

خارج شدن از کشور برای مسافرت و زیارت حرم امامان معصوم(ع) نیاز به رعایت قوانین خاص دارد. اگر می خواهید بدون دردسر به کشورهای مختلف سفر کنید یا در حرم ائمه اطهار حضور پیدا کنید، باید حتما با قوانین آشنایی کافی داشته باشید.

بسیاری از مشکلات مردم در حین خروج از کشور، به دلیل عدم آگاهی از شرایط و ضوابط است.

آيا در حین سربازی می توان به کربلا سفر کرد؟

آيا در حین سربازی می توان به کربلا سفر کرد؟

شرایط رفتن به کربلا اربعین در حین خدمت سربازی چگونه است؟ آیا امکان سفر به کربلا در دوران سربازی وجود دارد یا خیر؟ آیا سربازان می توانند در مراسم پیاده روی اربعین حضور پیدا کنند؟

در اولین وهله نیاز است به این نکته بپردازیم که برای اطلاع از شرایط رفتن به کربلا اربعین در حین خدمت سربازی، باید فقط به اطلاعیه ها و گزارشات رسمی مراجع معتبر کشور توجه کنید.بنابراین به هیچ وجه نباید مراجع غیر رسمی را به عنوان منبع موثق بشناسید.

مسئولین کشور طبق برنامه ریزی ها و بررسی های دقیق قوانین و شرایط خاصی را برای خروج از کشور سربازان در ایام اربعین تعیین کرده اند.

طبق آخرین منابع موثق، شرایط دشواری برای حضور سربازان در مراسم اربعین وجود ندارد. سرداران و مسئولان عالی رتبه کشور تلاش کرده اند که سربازان هم بتوانند به راحتی در مراسم عزاداری امام حسین(ع) در اربعین حضور پیدا کنند. در حین خدمت سربازی برای خارج شدن از کشور نیاز به انجام کارهای سخت نیست.

وثیقه یا همان مجوز خروج از کشور با توجه به چند مورد مهم باید تعیین شود. هر کدام از سربازان که می خواهند در ایام اربعین به شهر کربلا وارد شوند، باید وثیقه ارائه دهند. اگر می خواهید با عوامل موثر در تعیین میزان وثیقه آشنا شوید، حتما در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید.

تعیین ارزش وثیقه برای خروج از کشور سربازان

تعیین ارزش وثیقه برای خروج از کشور سربازان

هر کدام از سربازان باید با توجه به میزان درجه و موافقت رییس منطقه ی خود میزان ارزش وثیقه را تعیین کنند.

برای تعیین ارزش وثیقه مورد نیاز باید میزان تحصیلات سرباز بررسی شود. پس یکی از ملاک ها برای تعیین نوع وثیقه یا مجوز عبور از کشور، تحصیلات سربازان است.

میزان درجه نظامی سربازان هم دیگر ملاک موثر در  بررسی نوع وثیقه مورد نیاز است. سربازانی که در حین انجام خدمت سربازی هستند، با توجه به مدت زمان طی شده از خدمت خود می توانند اقدام به خروج از کشور نمایند.

به طور کلی اگر می خواهید شرایط رفتن به کربلا اربعین در حین خدمت سربازی برای شما آسان شود، بهتر است حتما از مسئولان مربوطه مشورت بگیرید. تفاوتی ندارد که در کدام یک از سازمان های نظامی مشغول به انجام خدمت سربازی شما هستید. چون در هر صورت می توانید از مسئولین بالا رتبه ی خود برای دریافت مجوز یا وثیقه کمک بگیرید.

شرایط و ضوابط خروج از کشور برای سربازان

شرایط و ضوابط خروج از کشور برای سربازان

علاوه بر تهیه وثیقه یا مجوز، آماده کردن گذرنامه جزو شرایط رفتن به کربلا اربعین در حین خدمت سربازی به حساب می آید. توجه داشته باشید که در دست نداشتن گذرنامه باعث جلوگیری از خروج شما خواهد شد. پس نسبت به تهیه آن بی اهمیت نباشید. گذرنامه اصلی ترین مدرک برای حضور پیدا کردن در شهر کربلا است. در صورتی که می خواهید  بدون دردسر به کربلا وارد شوید و از حال و هوای معنوی این شهر بهره مند شوید، بهتر است حتما گذرنامه معتبر خود را تهیه کنید.

برای آن که مراکز امنیتی بتوانند وضعیت عبور و مرور زائران را به بهترین شیوه ممکن فراهم کنند، باید سربازان و سازمان های نظامی کشور را به حالت آماده باش بگذراند. به همین دلیل هم امکان حضور تمام سربازان در مراسم پیاده روی اربعین حسینی وجود دارد.

اگر کارت پایان خدمت خود را دریافت نکرده اید، بهتر است پیش از اقدام به انجام هر کاری کارت هوشمند پایان خدمت را از مراجع مربوطه تهیه کنید.

چه کسانی اجازه خروج از کشور را ندارند؟

چه کسانی اجازه خروج از کشور را ندارند؟

ممکن است برای شما هم این سوال ایجاد شده باشد که چه کسانی نمی توانند در ایام اربعین یا دیگر مواقع از کشور خارج شوند؟ آیا قانون خاصی برای عدم اجازه خروج از کشور توسط سازمان های مربوطه صادر شده است؟

طبق قانون موجود در کشور، آن دسته از اتباع غیر ایرانی که به صورت قاچاق در کشور حضور دارند، اجازه ی خروج ندارند. یعنی اتباع افغانی یا تبعه دیگر کشورهای جهان در صورتی که بدون مجوز وارد ایران شده باشند، اجازه قانونی برای خارج شدن از کشور را ندارند.

در ضمن اگر جزو مشمولان سربازی باشید ولی خود را معرفی نکرده باشید هم نمی توانید در پیاده روی اربعین شرکت کنید. البته شایان ذکر است در صورت پرداخت بخش زیادی از جریمه دیرکرد خود، ممکن است اجازه خروج از کشور برای شرکت در مراسم عزاداری اربعین حسینی برای شما وجود داشته باشد.

سخن پایانی

شرایط رفتن به کربلا اربعین در حین خدمت سربازی

شرایط رفتن به کربلا اربعین در حین خدمت سربازی به دو نکته وابسته است: تهیه وثیقه(مجوز) و اخذ گذرنامه معتبر. در دست داشتن این دو مدرک می تواند به راحتی در ایام سربازی هم اجازه ورود شما به کشور عراق را بدهد. پس اگر دوران سربازی خود را می گذرانید و می خواهید در ایام اربعین به کربلا سفر کنید، بهتر است حتما این دو مدرک را از پیش تهیه کنید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تور های کربلا با شرکت علم سبز تماس بگیرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها