ایران تسلیت شهادت رئیس جمهور محترم و مغتنم تسلیت باد. 

ویژه زائر اولی‌های علم سبز علم سبز علم سبز

امروز سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ -

مجری مستقیم تور کربلا

تخفیف

ویژه زائر اولی‌های  علم‌ سبز علم‌ سبز علم‌ سبز

امروز سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ -

مجری مستقیم تور کربلا

آداب و اعمال روز اربعین حسینی 1402

تور مورد نظر خود را انتخاب کنید :

نکات مهم جهت ثبت نام تور کربلا

کنترل گذرنامه و ممانعت خروج از کشور و عوارض ورود به عراق به عهده زائر گرامی می‌باشد.

حضور مسافرین ۳ ساعت قبل از حرکت در فرودگاه امام خمینی( ره)، ترمینال سلام الزامی می‌باشد .

هرگونه ممنوع الخروجی به عهده زائر می باشد و به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

مسیرحرکت تورهای زمینی به شکل زیر می‌باشد و زائرین عزیز می‌توانند درمسیر هم با هماهنگی سوار اتوبوس شوند.
تهران ، میدان آزادی ، اتوبان تهران ساوه ، اتوبان همدان ، کرمانشاه ، ایلام ، مرز مهران

در صورت جا ماندن از پرواز به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

برای رزرو قطعی لطفا در ایتا به شماره 09190893907  پیام دهید.

برای مشاهده تصاویر هتل‌های علم سبز اینجا کلیک کنید :
نکات مهم جهت ثبت نام تور هوایی و زمینی کربلا و نجف :

همه اعمال شب و روز اربعین حسینی

همه اعمال شب و روز اربعین حسینی

اعمال روز اربعین چیست؟ روز بیستم ماه صفر مصادف با چهلمین روز شهادت ناجوانمردانه امام حسین و یارانشان می باشد که به روز اربعین معروف شده است. این روز بسیار پر فضیلت می باشد و زیارت کربلا نیز در این روز بسیار توصیه شده است. و اما علاوه بر زیارت امام حسین (ع) روز اربعین دارای اعمال پر فضیلت دیگری نیز می باشد. اعمال روز اربعین را میتوان در مجاور حرم و یا حتی از راه دور انجام داد.

یعنی حتی اگر نتوانید در روز اربعین به کربلا سفر کنید؛ از راه دور و در خانه نیز می توانید اعمال روز اربعین را انجام دهید. ما در این مقاله تمامی اعمالی را که در روز و شب اربعین سفارش شده است را جمع آوری نموده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

فضیلت های زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین

فضیلت های زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین

زیارت کربلا و امام حسین یکی از بزرگترین آرزوهای هر مسلمانی است. طبق سخنان و احادیث امامان و بزرگان زیارت کربلا جز اعمال مستحبی است و ثواب بسیاری دارد. در روایاتی از امام صادق آمده است که آن حضرت فرموده است: “تا ده میل اطراف قبر حسین بن علی برکت است.” همچنین طبق روایات زیارت امام حسین فضیلت هایی همانند: افزایش روزی، دفع خطرات، افزایش عمر، معادل هزار حج مقبول، مستجاب شدن حاجات، آمرزیده شدن گناهان، معادل هزار روزه و…. دارد.

زیارت امام حسین در روز اربعین

زیارت امام حسین در روز اربعین

و اما زیارت امام حسین در روز اربعین با سایر زمان ها متفاوت می باشد. زیارت کربلا در روز اربعین فضیلت بسیاری دارد و حضور در جوار حرم امام حسین و انجام اعمال روز اربعین ثواب فراوانی دارد. در روایاتی از امام حسن عسکری آمده است که زیارت کربلا در روز اربعین یکی از نشانه های مومن می باشد. امام حسن عسکری فرموده اند: نشانه های انسان مومن 5 چیز می باشد: 1- خواندن 51 رکعت نماز که 17 رکعت آن نماز واجب و 34 رکعت نماز نافله می باشد. 2- زیارت امام حسین در روز اربعین 3- انداختن انگشتر به دست راست 4- بر خاک گذاردن پیشانی در هنگام سجده و 5- بلند گفتن جمله ی بسم الله الرحمن الرحیم در نماز.

طبق سخنان آن حضرت زیارت امام حسین در روز اربعین بسیار توصیه شده است و همه ساله مسلمانان زیادی در روز اربعین به شهر کربلا سفر می کنند. همچنین لازم به ذکر است پیاده روی برای رسیدن به حرم امام حسین نیز از توصیه هایی است که برای روز اربعین وجود دارد. شرکت زیارتی علم سبز برگزار کننده ی تور های زیارتی زیادی از شهر های مختلف می باشد. این مجموعه در ایام اربعین نیز تور های هوایی و زمینی کربلا را برگزار می نماید. همچنین برای شرکت در پیاده روی اربعین 1402 نیز میتوانید به این مجموعه مراجعه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تور های کربلای علم سبز در این قسمت کلیک کنید و یا با شماره ی 02156421922 تماس حاصل نمایید.

اعمال روز اربعین 1402

اعمال روز اربعین 1402

در قسمت های قبل شما را با فضیلت های زیارت کربلا در روز اربعین آشنا کردیم. حال در این قسمت قصد داریم در ارتباط با اعمال روز اربعین صحبت کنیم. شایان ذکر است انجام این اعمال نیازی به حضور در کربلا و حرم امام حسین ندارد و از راه دور نیز می توان به سید الشهدا سلام کرد و نماز و دعای خاص روز اربعین را به جا آورد.

اعمال روز اربعین به شرح زیر می باشند:

خواندن دعای چهل و سوم صحیفه ی سجادیه در روز اربعین:

 

دعای چهل و سوم صحیفه ی سجادیه یکی از دعاهایی است که خواندن ده مرتبه ی آن در ماه صفر توصیه شده است و ثواب بسیاری دارد. همچنین در روز بیستم ماه صفر یعنی روز اربعین نیز خواندن دعای چهل و سوم صحیفه ی سجادیه فضیلت بسیاری دارد.

غسل زیارت در روز اربعین:

غسل زیارت در روز اربعین:

در دین اسلام مقدمه اکثر اعمال دینی غسل می باشد. غسل زیارت اربعین نیز یکی از اعمال روز اربعین می باشد که توصیه شده است. در روایاتی از امام صادق نیز نقل شده است که وی به یارانش توصیه نموده است که قبل زیارت سید الشهدا در آب فرات غسل کنید.

طبق سخنان پیامبر نیز هر کسی در آب فرات غسل کند و سپس به زیارت امام حسین رود؛ شبیه کودکی که تازه زاییده شده گناهان او پاک خواهد شد. و اما امروزه که امکان غسل در آب فرات وجود ندارد میتوان در خانه یا هر مکان ممکنی غسل کرد و سپس به زیارت امام حسین رفت. همچنین میتوانید از راه دور به نیابت از زیارت امام حسین غسل کرده و باقی اعمال روز اربعین از راه دور انجام دهید.

خواندن زیارت اربعین:

خواندن زیارت اربعین:

خواندن زیارت اربعین یکی از مهم ترین اعمال روز اربعین می باشد که مسلمانان می توانند چه در حرم و چه از راه دور قرائت نمایند. این دعا نسبتا کوتاه می باشد و در کتاب های مفاتیح الجنان آمده است.

خواندن نماز دو رکعتی در روز اربعین:

خواندن نماز دو رکعتی در روز اربعین:

توصیه شده است که بهتر است پس از قرائت زیارت روز اربعین شروع به اقامه ی نماز دو رکعتی کنید و خواسته ها و حاجات خود را از خداوند متعال طلب کنید.

خواندن دعای وداع اربعین:

خواندن دعای وداع اربعین:

دعای وداع اربعین نیز یکی از دعاهایی است که در این روز توصیه شده است. دعای وداع روایتی است از مرحوم سید بن طاووس که در اکثر کتاب های مفاتیح الجنان آمده است.

پوشیدن لباس های پاکیزه و خوشبو:

پوشیدن لباس های پاکیزه و خوشبو:

همانطور که گفته شد غسل زیارت یکی از مهم ترین آداب زیارت می باشد اما علاوه بر غسل پوشیدن لباس های آراسته و پاکیزه نیز بسیار مهم می باشد. درست است که این ایام، ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان می باشد اما می بایست برای زیارت آن حضرت چه به صورت حضوری و چه از راه دور آدابی را برای خوشبویی و پاکیزگی رعایت نماییم.

مسافران اربعین نیز هنگامی که پس از طی کردن مسیر های طولانی به کربلا می رسند بهتر است ابتدا غسل کرده و با لباس های پاکیزه به حرم ابا عبدالله الحسین بروند.

ذکر و دعای فراوان:

ذکر و دعای فراوان:

ذکر گویی نیز یکی از توصیه های مهم در روز زیارت اربعین می باشد. و به زائران امام حسین در روز اربعین توصیه می شود حین ورود به حرم و قبل از زیارت ذکر لا اله الا الله، صلوات و الله اکبر را بر لب داشته باشند. همچنین هنگام زیارت و ایستادن در مقابل ضریح نیز بر لب داشتن ذکر “لا اله الا الله وحده لا شریک له” ثواب فراوانی دارد.

خواندن زیارت عاشورا در روز اربعین:

خواندن زیارت عاشورا در روز اربعین:

زیارت عاشورا یکی از زیارت هایی است که ثواب و فضیلت فراوانی دارد و قرائت آن در تمامی روز ها به خصوص در ماه محرم و صفر توصیه شده است. علاوه بر موارد قبلی قرائت زیارت عاشورا  نیز در روز اربعین فضیلت های بسیاری دارد.

سخن آخر

شرکت زیارتی علم سبز

تمامی مواردی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم از فضیلت های مهم و اعمال روز اربعین بودند که بهتر است قبل از سفر و ثبت نام در تور های اربعین علم سبز بدانید. همچنین برای ثبت نام کسب اطلاعات بیشتر  در خصوص برنامه ی تور ها با شماره های موجود در سایت علم سبز تماس حاصل نمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حمید سعیدی

سلام
تور کربلا در اربعین ۱۴۰۱ برگزار می‌شود؟