ایران تسلیت شهادت رئیس جمهور محترم و مغتنم تسلیت باد. 

ویژه زائر اولی‌های علم سبز علم سبز علم سبز

امروز سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ -

مجری مستقیم تور کربلا

تخفیف

ویژه زائر اولی‌های  علم‌ سبز علم‌ سبز علم‌ سبز

امروز سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ -

مجری مستقیم تور کربلا

آیا ویزای زائران در اربعین حذف می شود؟دریافت ویزای اربعین 1402

تور مورد نظر خود را انتخاب کنید :

نکات مهم جهت ثبت نام تور کربلا

کنترل گذرنامه و ممانعت خروج از کشور و عوارض ورود به عراق به عهده زائر گرامی می‌باشد.

حضور مسافرین ۳ ساعت قبل از حرکت در فرودگاه امام خمینی( ره)، ترمینال سلام الزامی می‌باشد .

هرگونه ممنوع الخروجی به عهده زائر می باشد و به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

مسیرحرکت تورهای زمینی به شکل زیر می‌باشد و زائرین عزیز می‌توانند درمسیر هم با هماهنگی سوار اتوبوس شوند.
تهران ، میدان آزادی ، اتوبان تهران ساوه ، اتوبان همدان ، کرمانشاه ، ایلام ، مرز مهران

در صورت جا ماندن از پرواز به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

برای رزرو قطعی لطفا در ایتا به شماره 09190893907  پیام دهید.

برای مشاهده تصاویر هتل‌های علم سبز اینجا کلیک کنید :
نکات مهم جهت ثبت نام تور هوایی و زمینی کربلا و نجف :

وضعیت و شرایط دریافت ویزای اربعین برای زائرین

وضعیت و شرایط دریافت ویزای اربعین برای زائرین

آیا ویزای زائران در اربعین حذف می شود؟ امروزه این سوال یکی از پر تکرار ترین سوالات در بین مردم است.  زائرانی که در ایام اربعین قصد سفر به شهر مقدس کربلا را دارند همواره به دنبال پاسخ این سوال می باشند. ما در این مقاله آمده ایم تا شما را از این سردرگمی در بیاوریم و یک بار برای همیشه پاسخ این سوال را بدهیم که آیا ویزای زائران در اربعین حذف می شود یا خیر؟ بدین منظور در ادامه با ما همراه باشید.

ویزای عراق و نحوه ی دریافت آن

عراق یکی از کشور های همسایه ی ایران است که سالانه مسافران زیادی به منظور زیارت شهر های کربلا، نجف سامرا و کاظمین به این کشور سفر می کنند.

تور های زیارتی کربلا در ماه های مختلف سال برگزار می شوند و اما معمولا بیشترین تقاضا برای ثبت نام تور کربلا در ماه های محرم و صفر می باشد.

یکی از شرایط لازم برای سفر به کشور عراق دریافت ویزای این کشور است. البته دریافت ویزای عراق برای زائران ایرانی چندان سخت نیست و با در نظر گرفتن برخی نکات به راحتی می توانید ویزای عراق را دریافت نمایید.

ویزای توریستی و زیارتی که بیشترین تقاضا را در بین ویزا های عراق دارد به دو صورت انفرادی و گروهی صادر می شود. در خصوص ویزا های انفرادی هر فرد می بایست به طور جداگانه به سفارت عراق در ایران مراجعه نمایند و با تحویل مدارک درخواست ویزا را ثبت نمایند.

دریافت ویزای گروهی به عهده ی مسئولین تور ها و کاروان ها می باشد و نیازی به مراجعه ی انفرادی هر فرد ندارد. شرکت زیارتی علم سبز نیز یکی از شرکت هایی است که تور های زیارتی کربلا را در تمامی ماه های سال به خصوص ایام محرم و اربعین برگزار می کند.

دریافت ویزای گروهی نیز بر عهده ی این مجموعه می باشد. تنها کافیست مدارک مورد نیاز را تحویل مسئولین شرکت زیارتی علم سبز دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ی ثبت نام و مدارک مورد نیاز با شماره های ما تماس حاصل نمایید.

آیا ویزای زائران در اربعین حذف می شود؟

آیا ویزای زائران در اربعین حذف می شود؟

در قسمت قبل شما را با ویزای عراق و نحوه ی دریافت آن آشنا کردیم. در سال های گذشته دریافت ویزا جهت شرکت در مراسم اربعین در کربلا اجباری بود. و در تور های زمینی و هوایی کربلا می بایست ویزا این کشور را دریافت می کردید. در دو سال گذشته به دلیل شیوع گسترده ی ویروس کرونا محدودیت های فراوانی برای سفر اربعین از سمت کشور عراق وجود داشت. و اما امسال با کاهش آمار ویروس کرونا و کاهش محدودیت ها، پیش بینی شده است که زائران زیادی تقاضای سفر به کشور عراق را داشته باشند.

طی مذاکراتی که معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در ماه گذشته با دولت عراق قرار بر حذف ویزای زائران اربعین شده است. مجید میر احمدی در پاسخ به سوال آیا ویزای زائران در اربعین حذف می شود گفته است مذاکرات مثبت بوده است و احتمال اینکه تعداد محدودی زائر از مرز های زمینی بدون نیاز به ویزا عازم کربلا شوند وجود دارد.

در تاریخ 28 خرداد سال 1402 اطلاعیه ای از سمت دولت عراق صادر شد. با صدور این اطلاعیه به پاسخ این سوال که آیا ویزای زائران در اربعین حذف می شود رسیده ایم.

دولت عراق در این اطلاعیه موافقت خود را مبنی بر حضور زائران ایرانی در کشور عراق بدون دریافت ویزا اعلام کرد. در نتیجه زائران ایرانی می توانند به راحتی برای زیارت اربعین به کربلا سفر کنند و هیچ گونه نگرانی در خصوص دریافت ویزای کشور عراق نداشته باشند. البته توجه داشته باشید که تنها در سفر های گروهی یعنی تورها و کاروان های کربلا ورود بدون ویزا به این کشور مجاز می باشد. یعنی در صورتی که قصد سفر انفرادی را داشته باشید می بایست حتما اقدام به دریافت ویزای انفرادی عراق نمایید.

در صورتی تمایل داشته باشد بدون ویزا به زیارت کربلا بروید می بایست حتما در تور ها زیارتی کربلا ثبت نام نمایید. شرکت زیارتی علم سبز دارای انواع تور های زمینی، هوایی، یک سر هوایی و یک سر زمینی در تاریخ پیاده روی اربعین 1402 می باشد که هر یک از این تور های دارای شرایط و برنامه های خاص خود می باشند. حتی شرکت علم سبز امکان پرداخت به طور اقساطی را در برخی از  تور های خود فراهم کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تور های زیارتی کربلا در این قسمت کلیک کنید و یا با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

و اما نکته ی مهم دیگر در خصوص تور های هوایی کربلا است که آیا ویزای زائران در اربعین برای سفر های هوایی حذف می شود؟

در پاسخ به این سوال می بایست گفت بله قبل از اینکه ویزا برای سفر های زمینی به کربلا لغو شود؛ ویزای سفر های هوایی حذف شده بود. در نتیجه امسال پس از دو سال وقفه می توانید به راحتی به زیارت امام حسین و حضرت ابوالفضل در اربعین بروید و از فضیلت های این سفر بهره مند شوید.

مدیریت گرما و مسائل بهداشتی از مهم ترین تمهیدات سفر اربعین

محتوا-مدیریت-گرما-و-مسائل-بهداشتی-از-مهم-ترین-تمهیدات-سفر-اربعین

رییس ستاد مرکزی اربعین: پیش بینی شده که در اربعین امسال بیش از 4 میلیون زائر ایرانی خواهیم داشت. به دلیل اینکه در دو سال گذشته ایرانیان نتوانسته اند در روز اربعین به زیارت کربلا بروند؛ امسال تعداد زیادی از عاشقان امام حسین به زیارت اربعین خواهند رفت.

از آنجایی که امسال ماه محرم و اربعین در روز های گرم سال هستند، مدیریت گرما یکی از مهم ترین مسائل در خصوص سفر به کربلا به خصوص پیاده روی در این سفر است.

رییس ستاد اربعین در این خصوص خاطر نشان کرده است که تمرکز جدی در خصوص مدیریت و مهار گرما نموده اند و تمهیدات لازم در این خصوص وجود خواهد داشت. از جمله ی این تمهیدات می توان به ساخت سایه بان ها، مه پاش ها و کارخانه ی تولید یخ اشاره کرد. ستاد اربعین در تلاش است که با این موارد خطر گرمازدگی را در زائران اربعین به حداقل برساند.

یکی دیگر از مسائل مهم رعایت نکات مهم بهداشتی در سفر به کربلا است. یکی از مهم ترین نگرانی ها در خصوص باز شدن مرز ها و افزایش سفر های کربلا شیوع مجدد بیماری اس.

طبق اطلاعیه ی ستاد اربعین زائرانی که قصد سفر به کربلا و ثبت نام در تور ها را دارند باید حتما 3 دز واکسن کرونا را دریافت کرده باشند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها