هزینه ثبت نام پیاده روی اربعین ۱۴۰۲

🟢🔴 اطلاعیه مهم علم سبز 🔴🟢

✔️ اعزام تور های هوایی و زمینی کربلا از تهران می‌باشد.

جهت دانلود قرارداد تور کربلا و دریافت لیست شبکه های اجتماعی لطفا کلمه علم سبز را به شماره 10008590 پیامک کنید.

4.650.000

17.490.000

12.650.000

14.290.000

12.550.000

14.290.000

12.650.000

14.290.000

6.050.000

14.290.000

14.290.000

14.290.000

14.480.000

14.930.000

14.930.000

15.460.000

23.480.000

23.480.000

15.470.000

15.470.000

15.470.000

15.470.000

15.970.000

  • نکات مهم جهت ثبت نام تور کربلا

کنترل گذرنامه و ممانعت خروج از کشور و عوارض ورود به عراق به عهده زائر گرامی می‌باشد.

حضور مسافرین ۳ ساعت قبل از حرکت در فرودگاه امام خمینی( ره)، ترمینال سلام الزامی می‌باشد .

هرگونه ممنوع الخروجی به عهده زائر می باشد و به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

مسیرحرکت تورهای زمینی به شکل زیر می‌باشد و زائرین عزیز می‌توانند درمسیر هم با هماهنگی سوار اتوبوس شوند.
تهران ، میدان آزادی ، اتوبان تهران ساوه ، اتوبان همدان ، کرمانشاه ، ایلام ، مرز مهران

در صورت جا ماندن از پرواز به دلیل چارتر بودن تور کل هزینه سوخت می‌شود.

در صورت جا ندادن هتل‌های موردنظر، هتل مشابه جایگزین میگردد. برای رزرو قطعی لطفا در ایتا به شماره 09190893907  پیام دهید.

✅ برای بررسی هتل راهب نجف و هتل هالیدی و کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تصاویر اینجا کلیک کنید :
نکات مهم جهت ثبت نام تور هوایی و زمینی کربلا و نجف :

زمان شروع پیاده روی اربعین ۱۴۰۲

زمان شروع پیاده روی اربعین 1402

تاریخ پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ با توجه به شرایط زائران و شرایط آب و هوایی تعیین می‌گردد. به طور کلی هر کدام از زائران حداقل چند روز تا چند هفته ممکن است در راه پیاده روی اربعین باشند. خیلی از زائران به دلیل قبول شدن حاجات خود، سعی می کنند هر سال جزو زائران حضور یافته در پیاده روی اربعین باشند.

از تاریخ شروع پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ تا روزهای انتهایی ماه صفر، زائران در مسیر رفت یا برگشت کربلا هستند. چند ماه قبل از آغاز ایام ماه محرم و شهادت امام حسین(ع)، خیلی ها می پرسند تاریخ شروع پیاده روی ۱۴۰۲ چه زمانی است؟ از کی می توان اقدام به ثبت نام پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ نمود؟

شرکت زیارتی علم سبز می‌تواند در جهت اطلاع رسانی پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ و ثبت نام در تور زیارتی کربلا به شما کمک کند.

آیین پیاده روی اربعین در سال ۱۴۰۲

آیین پیاده روی اربعین در سال 1402

پیاده روی اربعین در سال ۱۴۰۲ هم مانند سال های قبل انجام می‌شود. زائران و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) هر ساله در روزها و هفته های منتهی به اربعین حسینی خود را برای آیین پیاده روی آماده می‌کنند.

شاید پیاده روی اربعین بتواند تا حدی میزان ارادت زائران و دوستداران اهل بیت را نشان دهد. عاشقان امام حسین(ع) سالانه

در سال ۱۴۰۲ هم مانند سال های گذشته، آیین پیاده روی اربعین برگزار می‌شود. البته وقفه ی دو ساله ایجاد شده به دلیل پاندمی کرونا باعث شده تا در سال ۱۴۰۲ افراد زیادی علاقه زیادی به شرکت در آیین پیاده روی پیدا کنند. دور شدن از مسیر عبادت و زیارت امام حسین(ع) برای افراد زیادی سخت و دشوار به نظر می‌رسد.

مسیر پیاده روی اربعین ۱۴۰۲

مسیر پیاده روی اربعین 1402

زائران حرم امام حسین(ع) می توانند پیاده روی را از هر جایی که می‌خواهند، آغاز کنند. اما اغلب زائران فاصل بین حرم امام علی(ع) و بین الحرمین را با پای پیاده طی می‌کنند. زمانی که به صورت هوایی یا زمینی خود را به شهر نجف می رسانید، می‌توانید از طریق بزرگراه کربلا به سمت این شهر متبرک پیاده روی خود را آغاز نمایید.

برای دسترسی پیدا کردن به بزرگراه کربلا، از دو خیابان می توانید استفاده کنید. در واقع این دو خیابان پل ارتباطی شهر نجف با بزرگراه کربلا هستند. کسانی که در تاریخ شروع پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ در این سفر حضور پیدا می کنند، باید لااقل با نام این مسیرها آشنایی داشته باشند.

عمودها می توانند میزان پیشرفت شما در مسیر را نشان دهند. از شهر مقدس نجف که پیاده روی خود را آغاز می کنید، باید حدود ۱۸۰ عمود را پشت سر بگذارید. فاصله مابین شهرهای متبرک نجف و کربلا از عمود ۱ تا ۱۴۵۲ است. یعنی از تاریخ شروع پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ زائران باید این عمودها را طی کنند تا به حرم مطهر حضرت اباعبدلله(ع) برسند.

البته پیدا کردن یافتن مسیر پیاده روی اربعین کار سختی نیست. هجوم جمعیت در راه و وجود عمود ها در بزرگراه می‌تواند بهترین راهنما برای دنبال کردن مسیر باشد.

موکب های رایگان برای اقامت در مسیر پیاده روی اربعین

موکب های رایگان برای اقامت در مسیر پیاده روی اربعین

پس از ثبت نام پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ نگران اقامت خود در مسیر نباشید. موکب های رایگان برای اقامت زائران فراهم شده است. یعنی تمام زائران شهر مقدس کربلا که با پیاده روی عزیمت سفر می کنند، می توانند در این موکب ها استراحت داشته باشند.

به همین دلیل همیشه از وجود شرایط رفاهی مناسب در مسیر پیاده روی اربعین یاد می شود. تمام کسانی که می خواهند از تاریخ شروع پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ وارد مسیر شوند، ممکن است نگران محل اقامت و استراحت خود باشند. در صورتی که در فاصله مابین عمودها، موکب های بسیار زیادی برای پذیرایی و استراحت زائران فراهم شده است.

پیش از تاریخ شروع پیاده روی اربعین ۱۴۰۲، افراد زیادی از ایران، پاکستان، عراق و دیگر کشورهای اسلامی به برپایی موکب می پردازند. خیلی ها برای برآورده شدن حاجات خود نذر می کنند که در این موکب ها به زائران امام حسین(ع) خدمات رسانی کنند.

تغذیه در مسیر پیاده روی اربعین

تغذیه در مسیر پیاده روی اربعین

از تاریخ شروع پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ تا زمان بازگشت، از غذاهای متنوع تا نوشیدنی و میان وعده برای شما فراهم شده است. یکی از جذاب ترین خصوصیات پیاده روی اربعین، وجود انواع غذاها در مسیر می باشد. یعنی موکب ها پیش از شروع پیاده روی در مسیر نجف تا کربلا حضور پیدا می کنند تا بتوانند از زائران پذیرایی کنند.

اگر تشنه یا گرسنه شدید، قطعا چندین موکب اطراف خود پیدا می‌کنید که انواع غذاها، نوشیدنی و حتی میان وعده و خوراکی داشته باشند. خوشبختانه نیاز به پرداخت هزینه هم ندارید. یعنی در مراسم پیاده روی اربعین انواع غذاها به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد.

شرایط مورد نیاز برای پیاده روی اربعین

شرایط مورد نیاز برای پیاده روی اربعین

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که برای حضور در پیاده روی اربعین چه شرایطی باید داشت؟ چه افرادی می‌توانند در این مراسم پیاده روی شرکت کنند؟

از تاریخ شروع پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ افراد زیادی در مسیر حضور پیدا می‌کنند. یکی از مهمترین شرایط برای پیاده روی اربعین، میزان سلامت جسمی است. همه می‌توانند با توجه به شرایط سلامتی خود راجع به میزان مسافت پیاده روی و برنامه ریزی برای طی کردن آن تصمیم گیری کنند.

برای مثال اگر توانایی پیاده روی با سرعت بالا را ندارید، بهتر است چند روز زودتر پیاده روی را آغاز کنید. بدین ترتیب به موقع در شهر مقدس کربلا و برای شرکت در مراسم عزاداری اربعین حاضر خواهید شد.

حتی اگر به علت کهولت سن یا بیماری نمی‌توانید مسیر باقیمانده را به صورت پیاده طی کنید، نگران نباشید! چون ماشین های زیادی در حال عبور از مسیر هستند که شما می توانید ادامه مسیر را با آن ها طی کنید.

در مراسم پیاده روی اربعین ۱۴۰۲، همه ی مردم به صورت تکی، کاروانی یا خانوادگی حضور پیدا می کنند.

البته برای آن که سفر خوبی را تجربه کنید، بهتر است حتما به همنوعان خود و به خصوص موکب داران احترام بگذارید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تور های کربلا می‌توانید با علم سبز تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *